Türkiye'nin File Zaferi

Sırbistan'ı finalde 3-2 mağlup eden A Milli Kadın Voleybol Takımı, ilk kez Avrupa şampiyonu oldu. Daha önce 2003 ve 2019 yıllarında finale çıkan Ay-Yıldızlı ekip, iki maçı da kaybederek gümüş madalyanın sahibi olmuştu.

Türkiye'nin File Zaferi

Avrupa Şampiyonası'nda şampiyon olan Filenin Sultanları,  İstanbul'a coşkuyla karşılandı.

Belçika'dan İstanbul'a gelmek için uçağa binen Filenin Sultanları, pilotun jestiyle karşılaştı ve övgü dolu cümleler tüm yolculardan alkış aldı.

Ancak bazı açıklamalar ve beyanlarla, bu zafere gölge düşürülmeye çalışılıyor.  Birileri, bu zaferi Türk Milli takımı değil de Türkiye’den ayrı ve bağımsız bir takım kazanmış gibi bir hava oluşturmaya çalışırken, birileri de bunu siyasi muhalefetin aracı haline getiriyorlar.

Bazı sanatçılar “Neden özel uçakla dönmediler”le başlayan bir muhalif söylem geliştirirken, bazı çevreler ise bunu Atatürkçü kadınların zaferi olarak lanse etmeye çalışıyorlar.

Şu bir gerçek ki kazanılan büyük bir başarı ve zaferdir. Bu zaferi ülkeye armağan eden filenin yıldızları, Türkiye Cumhuriyetinin temsilcileri olarak bu yarışmaya katılmış ve zafer elde etmişlerdir. Dolayısıyla bu zafer sadece bir kesimin değil tüm ülke vatandaşları ve Türkiye’nin zaferi ve gururudur.

Milli takım, milletin imkân ve kaynaklarıyla çalışmalar  yürütmüş ve bu başarıyı elde etmiştir. Kimse bu başarıyı lokal bir gruba mal ederek gölgelemesin ve değerini düşürmesin.