Türkiye Diyanet Vakfı Kovancılar Şubesi Açıldı

Kübra Kabukçu/Elazığ Kovancılar İlçe Müftülüğü koordinesinde Türkiye Diyanet Vakfı şubesi hizmete açıldı.

Türkiye Diyanet Vakfı Kovancılar Şubesi Açıldı

Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Kovancılar Şubesinin hizmet bürosu Elazığ İl Müftüsü İrfan Üstündağ, Kovancılar İlçe Müftüsü Muhammed Sait Okumuş, Kurum amirleri, STK temsilcileri, TDV gönüllüleri ve vatandaşların katıldığı törenle hizmete açıldı.

Açılış konuşmasını yapan Kovancılar İlçe Müftüsü Muhammed Sait Okumuş,  son bir ay içerisindeki faaliyetleri anlatarak ilçede  hayırseverlerin katkısıyla 150 aileye gıda kolisi ulaştırıldığını, deprem bölgesinde ise Ramazan Ayında 1.500 kişilik iftar ve sahur yemeği verildiğini ifade etti.
Okumuş,"Bildiğiniz üzere bizim Diyanet Vakfımız 1975 yılında kurulan gerçekten ülkemizin her bir köşesine hizmet götüren 40 küsür yıllık bir vakıftır. Gerçekten ülkemizin en ücra köşelerine bile hizmet götüren bu vakıf son yıllarda öyle büyüdü ki dünyanın en ücra köşelerine hizmet götürüyor. Tabi ki hayırsever vatandaşlarımızın bağışlarıyla, katkılarıyla ve destekleriyle bu hizmetler yürüyor. Geçmişten günümüze tüm hayırsever vatandaşlarımızın hayırlarını Allah’u Teâlâ kabul buyursun, hepsinden Allah razı olsun " dedi.

Elazığ İl Müftüsü İrfan Üstündağ ise; " Hamdolsun bugün vakfımız hayırsever vatandaşlarımızın duası ve desteğiyle ülkemizin dört bir köşesinde bini aşkın şubesi, yine yurtdışında 135 tane ülkede hayri hizmetleri, insani yardımları ve eğitimden kültüre, sanattan birçok hizmete kadar bu faaliyetleri devam ettiriyor. Açılacak olan Kovancılar şubemizin bürosunun hayırlı olmasını diyorum." dedi.