Tuhafiyeciler Ve Konfeksiyoncular Odasından Üyelerine E- Ticaret Eğitimi 

Elazığ Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Odası Fırat Kalkınma Ajansının  destekleriyle  üyelerine e- ticaret eğitimi vermeye başladı. 

Tuhafiyeciler Ve Konfeksiyoncular Odasından Üyelerine E- Ticaret Eğitimi 

Elazığ Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Odası üye eğitimlerine bir yenisini daha ekledi. Esnaf odası düzenlediği yeni eğitim programında  75 esnaf ve internet üzerinden satış yapmak isteyen kişilere   eğitimlerinin Fırat Üniversitesi  Sürekli Eğitim Merkezi tarafından verileceği toplam 90 saat sürecek  E-Ticaret eğitimine başladı. Eğitimlerin açılış programında konuşan Elazığ Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Odası Başkanı Mitat ULAŞ “Esnaf odası olarak üyelerimize ve internet üzerinden satış yapmak isteyen vatandaşlarımıza  yeni bir eğitim programı düzenlemenin gururunu yaşıyoruz.  Eğitimizin  konusunu  E- Ticaret olarak belirledik. E –ticaret artık hayatımızın bir parçası ve ilerleyen yıllarda daha da önem kazanacak. Özellikle pandemi sürecinde belki de hayatında hiç internet üzerinden alışveriş yapmamış on binlerce vatandaşın  alışveriş yapmasını sağladı. Yine esnaflarımız madem müşterilerimiz bize gelemiyor biz onlara ulaşım diyerek online ticaret platformlarına üye olarak, web sitesi kurarak ticaretini sürdürüp  ayakta kaldılar. Son yıllarda vatandaşlarımızın iyice benimsediği  internetten alışveriş yapmak  önümüzdeki birkaç yıl içinde hayatımızın vazgeçilmezleri arasında yerini alacak. Son olarak eğitim projelerimizde her zaman bizden desteğini esirgemeyen Fırat Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri sayın  Abdulvahap YOĞUNLU’ya,  Kalkınma Ajansı Elazığ Koordinatörlüğüne teşekkürlerimi sunuyorum” ifadelerini kullandı. 

E- ticaret eğitimini 2022 yılı teknik destek eğitim projesiyle destekledikleri belirten Fırat Kalkınma Ajansı Elazığ Koordinatörü Mustafa Selim   ÖZATAY “ Dijitalleşme çağında e- ticaretin önemi her geçen gün daha da değer kazanıyor. Amacımız kursiyerlere vereceğimiz eğitimlerle e-ticareti profesyonel bir şekilde yapmaları gerekiyor. Fırat Üniversitesi’nden akademisyenlerimiz bu doğrultuda kursiyerlerimize eğitimler verecekler. E –ticaretle satış yapanlar kira-stopaj giderlerinden bir nevi kurtulacaklar. Evlerinden Dünya’nın her yerine  ürünlerini tanıtma ve satış imkanı bulacaklar. Eğitimlerimizin kurumumuza, esnaf odamıza ve katılım sağlayan kursiyerlerimize hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu. 

Elazığ Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezinde verilen eğitimler 90 saat sürecek ve kursu tamamlayan kursiyerler  E-Ticaret sertifikası almaya hak kazanacaklar. 
 

Tuhafiyeciler Ve Konfeksiyoncular Odasından Üyelerine E- Ticaret Eğitimi 
Tuhafiyeciler Ve Konfeksiyoncular Odasından Üyelerine E- Ticaret Eğitimi