'Transfer Tahtası' tarih oluyor!

ES Elazığspor'da Başkan Serkan Çayır, Basın Sözcüsü F. Ahmet Yılmaz ve Futbol Şube Sorumlusu Eyyüp Yıldırım, basın toplantısında değerlendirmeler yaptı

'Transfer Tahtası' tarih oluyor!

Haber: Hüseyin Kabukçu
TFF 3. Lig 1. Grup’ta ikinci yarı öncesi transfer tahtasını açan ve kadrosuna takviyeler yapmaya başlayan Bordo-Beyazlı Temsilcimiz Entegre Solar Elazığspor’da yüzler gülüyor. Başkan Serkan Çayır, Basın Sözcüsü F. Ahmet Yılmaz ve Futbol Şube Sorumlusu Eyyüp Yıldırım, gündeme ilişkin konular hakkında bir basın toplantısı düzenleyerek, durum değerlendirmesi yaptılar.

BAŞKAN ÇAYIR, KALAN BORCU AÇIKLADI
Toplantıda ilk olarak konuşan ES Elazığspor Başkanı Serkan Çayır, “Allah’a şükürler olsun transfer yasağımızı kaldırdık. Emeği geçen başta Belediye Başkanımız Şahin Şerifoğulları olmak üzere herkese teşekkür ediyoruz. Şu ana kadar 3 transferimiz oldu, 4 isim daha almak istiyoruz. Takımdan ayrılan arkadaşlarımız oldu, kendilerine emeklerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Hocamızın direktiflerine göre transferlerimiz, ayrılıklarımız olacak. Göreve geldiğimiz 65-70 dosyadan bahsediyorduk bu sayıyı 7’ye kadar düşürdük. Haziran ayında 2 futbolcu dosyamız olacak onları da ayarladık bir problem oluşmayacak. 2024’e kadar transfere engel bir durum söz konusu olmayacak. 12-13 Milyon TL civarı (güncel kur) bir borcumuz kaldı. Kur düşerse bu borç miktarı da düşecek. Biz işimizi yönetim kurulu olarak dürüst yapıyoruz” dedi.

YILMAZ: “KOMBİNE BİLET ALMAYA DAVET EDİYORUZ”
Eski Elazığspor Teknik Direktörü Ömer Faruk Gökçe’ye Allah’tan rahmet dileyerek sözlerine başlayan Basın Sözcüsü F. Ahmet Yılmaz, “Biz bu işe baş koyduğumuzda tahtayı kalıcı olarak kaldırmak gibi bir düşüncemiz vardı. %90 tahtayla ilgili problemimizi tarihe karıştırdık. Kombine bilet kampanyamızdan çok güzel geri dönüşlerimiz oldu. İmkanı olan tüm iş adamlarımızı, Elazığspor sevdalılarını kombine bilet almaya davet ediyoruz” şeklinde konuştu.

YILDIRIM: “ASIL YAPILANMA HAZİRAN AYINDA”
Doğru adımlar attıklarına vurgu yapan ES Elazığspor Futbol Şube Sorumlusu Eyyüp Yıldırım ise “Şuana kadar 3 tane iyi transfer yaptık. Transfer komitemizi oluşturduktan sonra hemen çalışmalarımıza başladık. Transferlerimiz devam edecek. 2 forvet, 1 kanat almak istiyoruz. Bir daha transfer tahtası gibi bir problemimiz olmayacak. Biz asıl yapılanmamızı haziran ayı için düşünüyoruz ve şampiyonluğa bir takım yapacağız. Ömer Faruk’un dönmesini istiyoruz. 9 gol atmış bir forveti kaybetmek istemeyiz. Gelirse kampa katılmadığı için bir cezai yaptırımımız olacak” ifadelerini kullandı.