Toprağın Ateşle Dansı 'Seramik'

İrem Yılmaz Fırat Üniversitesi Eğitim Fakültesi Resim İş Öğretmenliği Bölümü mezunu.Elazığ Belediyesi KUDEB bünyesinde kurulan Harput Sergi Salonunda sergilenen Seramik Sergisinde ürünlerini sergiliyor.

Toprağın Ateşle Dansı 'Seramik'

 İrem Yılmaz yaptığı açıklamada,”2017 yılında da seramikle tanıştım ve 2 yıl seramik öğretmenliği yaptım sonrasında 2020 yılında kendi atölyemi açıp öğrenci yetiştirmeye başladım. Atölyemizde Halk eğitim destekli öğrenci yetiştireli 3 yıl oluyor ve sonunda öğrenciler ile birlikte bu sergiyi açmaya karar verdik ve İrem Yılmaz Elazığ Belediyemiz KUDEB bünyesinde kurulan Harput Sergi Salonunda sergilenen Seramik Sergisi bu anlamda destek oldu. Okul zamanı birçok sergi ve fuar açılışına katıldım. "Kadına yönelik şiddete hayır"sergisine,Kültür Bakanlığı’nın düzenlediği sergilere ve üniversite bünyesindeki birçok sergide resimlerimle yerimi aldım. Son olarak da İstanbul'da Sayın Cumhurbaşkanımızın kıymetli eşi Emine Erdoğan Hanımefendi’nin himayelerinde Şule Yüksel Şenler Vakfı’nın düzenlediği “Gönülden Gönüle Hayır Çarşısı” konulu sergisinde seramiklerimizle yer aldık”dedi.

Toprağın Ateşle Dansı 'Seramik'

TOPRAĞIN ATEŞLE DANSI

İrem Yılmaz,”Toprağın ateşle dansı seramik, uygarlığın erken dönemlerinde insanoğlunun günlük hayatına girmiş ve günümüze kadar kesintisiz olarak kullanımını sürdürmüştür. Seramiğin gelişimi, ona şekil veren toplumun sosyo-kültürel ve ekonomik evreleriyle paralellik taşımaktadır. Bu nedenledir ki seramik, döneminin ve ait olduğu uygarlığın sanatına, kullandığı tekniklere ilişkin eşsiz ipuçları veren en değerli tarihi belgeler arasında yer almaktadır. Temel bileşenleri çok yalın olmakla birlikte, zamanla daha karmaşık malzeme ve yöntemlerin de kullanılmasıyla, seramik üretiminin ve sanatının imkânlarını ileri boyutlara taşımıştır”dedi.

Toprağın Ateşle Dansı 'Seramik'