Soylu: 'Biraz Orantısız Güç Kullandık

Pençe Kilit ve Eren-Abluka operasyonlarında toplam 6 terörist etkisiz hale getirildi. İçişleri Bakanı Soylu, operasyondan sonra yaptığı paylaşımda, 'Biraz orantısız güç kullandık' ifadelerini kullandı.

Soylu: 'Biraz Orantısız Güç Kullandık

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde teröristlerce açılan taciz ateşi sonucu Piyade Teğmen Ömer Bağra'nın şehit olduğunu bildirdi.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, "Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz." ifadelerine yer verildi.

3 TERÖRİST DAHA ETKİSİZ!

İçişleri Bakanlığı, Eren Abluka-10 operasyonunda 3 teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu. Bakanlıktan şu açıklama yapıldı: 

"Eren Abluka-10 operasyonu kapsamında, Ağrı İl Emniyet Müdürlüğü ile Ağrı ve Van İl Jandarma Komutanlıkları tarafından, 11 Ağustos 2022 günü, Diyadin ilçesi Tendürek Dağı kırsalında müştereken başlatılan, J-SİHA, ANKA, P-SİHA ve Hava Kuvvetlerinin desteğinde, JÖH, PÖH,Jandarma Komando timleri ve Güvenlik Korucularının katılımıyla gerçekleştirilen operasyonda; 2’si yeşil kategoride olmak üzere 3 bölücü örgüt mensubu silahlarıyla birlikte etkisiz hale getirilmiştir. 

Bölgede operasyonlara devam edilmektedir."

"ORANTISIZ GÜÇ KULLANDIK!"

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ise operasyonla ilgili, "Biraz orantısız güç kullandık!" ifadesini kullandı.