Siyasi Gençlikteki Duyarlılık

Geçmişe göre siyasi partiler ile bunların yan kuruluşu olan gençlik hareketlerinde heyecansızlık görülüyor. Bir dönem liselere ve üniversitelere yönelik siyasi çalışmalar yanında sosyal ve kültürel çalışmalarla öne çıkan gençlik oluşumları şimdilerde oldukça pasif durumda.

Siyasi Gençlikteki Duyarlılık
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Siyasi partilerin gençlik kolları çoğunlukla pasif konumdayken aktif olanlar ise protokolde görünme yarışının dışında gençlere yönelik ciddi bir çalışma ortaya koyamıyorlar.

Bu tabloya rağmen iki siyasi partinin gençlik kollarındaki heyecan ve samimi çalışmalar dikkat çekiyor. Yeniden Refah Partisi ile Hüdapar’ın gençlik kollarında önemli bir heyecan ve coşkuyu bizzat görmek mümkün.

Hüdapar  Elazığ İl Gençlik Kolları, Filistin’de yaşanan olaylara tepki göstermek adına ellerinde pankartlar ve Filistin bayraklarıyla Hazardağlı kavşağı trafik ışıklarında farkındalık oluşturmak için etkinlik gerçekleştirdiğini görünce bu tespit ve gözlemimizde haksız olmadığımız ortaya çıktı.

Siyasi partiler yanında merkezine gençleri alan oluşumların gençlerle ilgili çalışmalar yapmaları onların milli ve manevi konularda yetiştirmekle birlikte ülke meselelerine duyarlı bir donanımda yetiştirmeleri gerekiyor ve ne yazık ki bu konuda duyarlılık ve samimiyet azalıyor.