Şerifoğulları 'Elazığ, Şahlanış Dönemine Güçlü Destek Verecek'

Elazığlı hemşerilerinin 14 Mayısta ülkemizin ve milletimizin geleceğe dair hayallerini ve hedeflerini düşünerek sandığa gideceğini ifade eden Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Elazığ'ın ülkemizin şahlanış dönemine en güçlü desteği vereceğini ifade etti.

Şerifoğulları 'Elazığ, Şahlanış Dönemine Güçlü Destek Verecek'

 

Kübra Kabukçu/14 Mayıs seçimlerine sayılı günler kala siyasiler çalışmalarını  yoğun bir tempoyla sürdürüyor. Partisinin seçim çalışmalarına önemli bir destek veren ve SKM açılışları başta olmak üzere çok sayıda programlara katılan Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, mahalle, STK ve esnaf ziyaretlerine de aralıksız devam ediyor. Gazi Caddesi’nde yer alan esnafları ziyaret ederek vatandaşlarla sohbet eden Başkan Şahin Şerifoğulları, Bingöl Milletvekili Cevdet Yılmaz ve Milli Savunma Bakan Yardımcısı Şuay Alpay daha sonra Bingöl Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği'nin düzenlediği “Bingöllüler Buluşması” programına katıldı.

 

ŞERİFOĞULLARI: “MİLLETİMİZ, İSTİKRARSIZLIĞA VE KOALİSYONLARA GEÇİT VERMEZ”

 Elazığlı vatansever ve sağduyulu hemşerilerinin, 14 Mayıs’ta Türkiye Yüzyılı diye ifade ettiğimiz ülkemizin ve milletimizin önümüzdeki asrına dair hayallerini ve hedeflerini düşünerek sandığa gideceğini ifade eden Başkan Şerifoğulları, “Bugün geldiğimiz noktada kendi öz kaynaklarımız ile büyüyen bir ülkeyiz. Üreterek güçlenen bir ülkeyiz. Milletimiz, ülkemizin kaderini iç çekişmelere, istikrarsızlığa ve koalisyonlara teslim etmeyecektir” dedi.

 

ŞERİFOĞULLARI: “HEMŞEHRİLERİMİZE GÜVENİYORUZ”

14 Mayıs seçimlerinde hemşerilerine güvendiğini ifade eden Başkan Şerifoğulları; “Elazığ’ımız ülkemizin şahlanış dönemine en güçlü desteği verecektir. Elazığ, bir kez daha ‘Doğru Adımlarla, Doğru Adamla’ devam kararı alacaktır. İnşallah 14 Mayıs Seçimleri'nin ardından milletimizin desteğiyle daha güçlü yarınlar inşa edeceğiz.” dedi.

 

YILMAZ: “VATANDAŞIMIZ GÜVEN VEREN SİYASET İSTİYOR”

Elazığ ziyaretine ilişkin değerlendirmede bulunan Bingöl Milletvekili Cevdet Yılmaz, “Elazığlı ve Bingöllü kardeşlerimizle buluştuk. 14 Mayıs’ta yapılacak tarihi seçime yaklaşıyoruz. Bütün seçimler kritik, bütün seçimler önemli ama bu seçim tarihi bir seçimdir. Türkiye’nin adeta bir yol ayrımına geldiği, rotasını çizeceği bir seçim olacaktır. ‘Türkiye Yüzyılı’nı tercih edenlerle, Türkiye’yi eski Türkiye’ye çevirmeye çalışanların oylanacağı bir seçim olacaktır” dedi.

 Bir tarafta tecrübeli, dirayetli, güçlü bir lider olarak Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Cumhur İttifakının, diğer tarafta ise birbirine benzemez partilerin vatandaşa hesapsız kitapsız, plansız, programsız vaatlerin ortaya konulduğu Millet İttifakı olduğunu hatırlatan Yılmaz, “Milletimizin Cumhur İttifakı'nı tercih edeceğine yürekten inanıyoruz. Elazığ ve Bingöl illerimiz Türkiye’de en yüksek oranda Cumhurbaşkanımıza, AK Parti’ye destek veren iller olacaktır. Sahada da bunu gördük. Bazı sorunlar, sıkıntılar elbette var. Depremi yaşadık, tüm dünyada etkili olan pandemiden kaynaklı sıkıntılarımız var. Ama bunları aşacak olan da yine AK Parti’dir, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dır, Cumhur İttifakı'dır. Vatandaşımız da bunu görüyor ve güven veren siyasetten yana tavrını koyacaktır.”dedi.

 

YILMAZ: “YENİ DÖNEM GÜÇLENME SÜRECİ OLACAKTIR”

 Halkın, seçim sonrası söylediklerini unutan değil, geçmişte söylediğini yapan, bugün söylediklerini yapacak olanlara destek olacağını ifade eden Yılmaz, “İnşallah yeni bir dönemi, güçlenme sürecinin devam edeceği bir dönemi yaşayacağız. Türkiye üzerinden hesap yapanlar, Türkiye’yi dizayn etmeye çalışanlar inşallah hüsrana uğrayacaklar, sandıkta gereken cevabı alacaklardır” diye konuştu.