Satılmayan Kurbanlıkları Et ve Süt Kurumu Alacak!

Kurban pazarlarında satılamayan kurbanlıklar Et ve Süt Kurumu tarafından satın alınacak.

Satılmayan Kurbanlıkları Et ve Süt Kurumu Alacak!
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Kurbanlık hayvanlarını satmak amacıyla pazara getiren üreticilerin satamadığı hayvanlar, bakım, besleme ve taşıma maliyetleri göz önünde bulundurularak hazırlanan Kurbanlık Hayvanların Alım Tarifesi üzerinden Et ve Süt Kurumu (ESK) tarafından karkas et olarak satın alınacak.

ÖDEMELER EN GEÇ 3 İŞ GÜNÜNDE YAPILACAK

Hayvanlarını ESK'ye satan üreticilere ödemelerin en geç 3 iş günü içinde yapılacağı belirtilirken, üreticilerin kolaylığı için hayvanlar, bulundukları yere en yakın kesimhanede kestirilebilecek.

Hayvanlarını satmak isteyen üreticilerin, 20-28 Haziran tarihleri arasında en yakın ESK Kombina Müdürlüklerine başvurmaları gerekecek.

PAZAR GİRİŞ VE KİRA BELGESİ İLE BAŞVURMALARI YETERLİ

Üreticilerin, hayvanlarına ait kimlik bilgileri, İl ve İlçe Tarım ve Orman Müdürlükleri tarafından kurban satışı için verilen sevk raporları, kurban pazar yeri giriş ve kira belgesi ile başvurmaları yeterli olacak.

İlgili kombina müdürlüğü tarafından TÜRKVET sistemi üzerinde gerekli kontroller yapıldıktan sonra, ESK'nin Hayvan Alım Kriterleri ve Uygulama Esasları Talimatları doğrultusunda hayvanlar karkas et olarak satın alınacak.

Satılmayan Kurbanlıkları Et ve Süt Kurumu Alacak!

Ayrıntılar geliyor...