PTT'de 55 Bin Memur Alımı Bekleyenler Dikkat!

PTT bünyesinde yapılması beklenen 55 bin memur alımıyla ilgili bekleyen adaylar için olumsuz gelişmeler yaşandı. Ulaştırma Bakanı'nın yaptığı son açıklama ve kamuda yayınlanan tasarruf genelgesi, personel alımının yakın zamanda gerçekleşmeyeceğini ortaya koydu.

PTT'de 55 Bin Memur Alımı Bekleyenler Dikkat!
TAKİP ET Google News ile Takip Et

2019 yılında yapılan açıklamada, PTT'nin 2023 yılına kadar bünyesine 55 bin yeni personel alacağı duyurulmuştu. Bu duyuru sonrası birçok aday, PTT'de çalışmak için ilanların yayımlanmasını beklemeye başladı. Ancak, bu süreçte herhangi bir gelişme yaşanmadı ve adaylar umutlarını yitirmeye başladı.

Geçtiğimiz günlerde Ulaştırma Bakanı, PTT bünyesinde yakın zamanda personel alımı planlamadıklarını açıkladı. Bu açıklama, PTT'de çalışmak isteyen adaylar için büyük bir hayal kırıklığı yarattı. Ayrıca, geçen haftalarda yayınlanan kamuda tasarruf genelgesi, personel alımlarında kısıtlamaya gidileceğini belirtti.

Tüm bu gelişmeler ışığında, PTT bünyesinde 55 bin personel alımı yakın zamanda gerçekleşmeyecek gibi görünüyor. Hatta mevcut durumda, 55 personel alımının bile zor olduğu belirtiliyor. Ancak, KamudanHaber olarak bu süreci yakından takip ediyor ve adaylara yeni bilgiler geldikçe duyurmaya devam ediyoruz.

Kamuda yayınlanan tasarruf genelgesi, personel alımında önemli kısıtlamalar getirdi. Bu durum, sadece PTT'yi değil, birçok kamu kurumunu etkiledi. Genelgeye göre, kamu kurumları, bütçe dengelerini sağlamak amacıyla personel alımlarında daha dikkatli ve sınırlı davranmak zorunda kalacak.