Prof. Dr. Naci Görür de Onayladı: Hep merak Ediliyordu, Elazığ'ı onlar mı koruyor?

Fırat Üniversitesi ülkemiz ve şehrimiz adına çok büyük önem taşıyan bir etkinliğe ev sahipliği yapıyor.

Prof. Dr. Naci Görür de Onayladı: Hep merak Ediliyordu, Elazığ'ı onlar mı koruyor?
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Fırat Üniversitesi tarafından 24 Ocak 2020 Elazığ Depremi ve 6 Şubat 2023 Kahramanmaraş merkezli depremlerin etkilediği Elazığ'da deprem uzmanlarının katıldığı '2. Uluslararası Mühendislikte İlerlemeler ve Gelişmeler Konferansı' bünyesinde 'Depreme Dirençli Kentler Çalıştayı' yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

ÇALIŞTAY'DA ENTERESAN BİR KONU GÜNDEME GELDİ

Çalıştaya ilimizin yetiştirmiş olduğu önemli bilim insanları olan Prof. Dr. Naci Görür, Prof Dr. Feyzi Bingöl ve Prof. Dr. Kürşat Esat Alyamaç gibi değerli isimler de katılırken vatandaşlar merak ettiği sorulara da yanıt bulma fırsatını yakaladı. O anlarda Elazığlı bir müteahhitin sorduğu soru yeni bir tartışmanın fitilini ateşledi. 

ELAZIĞ'I BARAJLAR MI KORUYOR?

"Şimdi bu S dalgaları sudan geçmiyor diyorlar. Ben mesela Malatya'da Karakaya Barajı'nın doğu yakasında yaptığım tesislerin hiçbirinde çatlama vb bir şey yaşanmadı. Fakat feribota bindim, karşıya geçtiğimde Battalgazi yerle bir olmuştu. Bu doğru olabilir mi? Elazığ'ı barajlar mı koruyor?" diyerek dikakt çeken bir soru sordu.

NACİ GÖRÜR S DALGALARININ SUDAN GEÇMEDİĞİNİ DOĞRULADI

Prof. Dr. Naci Görür ise vatandaşın bu sorusu üzerine S dalgalarının sudan geçmediğini ancak diğer dalgaların geçtiğini söyledi.

Bu diyalogların ardından Elazığ'da yeni bir tartışmanın da fitili ateşlenmiş oldu.