Prof. Dr. İrfan Kaygusuz: İyi ki Varsınız

Ülkemizin her köşesinde insan hayatının kutsallığından ödün vermeksizin sonsuz sabır, her türlü özveri, gayret ve sevgi ile mesleğini icra etmeye çalışan hemşirelerimizin günü kutlandı.

Prof. Dr. İrfan Kaygusuz: İyi ki Varsınız

“12 Mayıs Hemşireler Günü” nedeni ile Fırat Üniversitesi Hastanesi yönetimi tarafından tüm birimlerde görev yapan hemşireler ziyaret edilerek günleri kutlandı. Günün anlam ve önemine binaen hemşirelere gül ve çiçek takdim edildi. Ayrıca başhekimlik makamında yapılan tören ile idareci konumundaki hemşirelere başhekim ve yardımcıları tarafından çiçek taktim edilerek pasta ikramında bulunuldu.

Ayrıca “12 Mayıs Hemşireler Günü” için Fırat Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. İrfan KAYGUSUZ’ da önemli açıklamalarda bulundu.

Prof. Dr. İrfan KAYGUSUZ, “tüm Dünyada 1974 yılından beri modern hemşireliğin kurucusu olarak kabul edilen Florence Nightingale’nin doğum günü olan 12 Mayısın Uluslararası Hemşireler Günü olarak kutlandığını, bu vesile ile tüm Dünyada yedi yirmi dört hizmet veren sağlık ordumuzun görünmez kahramanları olan hemşirelerimizin gününü kutlar saygılar sunarım. İyi ki varsınız” dedi.