Prof. Dr. Atikeler: 'İyi Parti Elazığ Milletvekili Aday Adaylığımı Açıklıyorum'

Kübra Kabukçu/Prof. Dr. Mustafa Kemal Atikeler, İYİ Parti Elazığ Milletvekili aday adaylığı açıkladı.

Prof. Dr. Atikeler: 'İyi Parti Elazığ Milletvekili Aday Adaylığımı Açıklıyorum'

Düzenlediği basın toplantısı ile aday adaylığını açıklayan Prof. Dr. Atikeler,gündem ile ilgili de önemli açıklamalarda bulundu. 
Prof. Dr. Atikeler yaptığı açıklamada şunları ifade etti: “Uzun yıllardır Üniversite Hastanesinde daha sonrada özel hastaneler de doktor olarak hizmet verdim ve hizmet vermeye de devam ediyorum. Vatanını, milletini ve bayrağını seven, bölünmez bütünlüğümüzü savunan, ülkemize kasıtlı olarak sokulan yaklaşık 8 milyon sığınmacının ülkelerine geri gönderilmelerine inanan Atatürkçü, Atatürk ilke ve inkılaplarına inanan vatansever bir Türk vatandaşıyım. Son yıllarda ülkemizin içine düştüğü sıkıntılı tablo da işsiz ordusu almış başını gitmiş, işçi, emekli ve memur açlık sınırının altına yaşamaya mahkum edilmiş, binlerce esnaf siftahsız dükkan kapatmaktan usanmış ve tezgahını bırakmak zorunda kalmıştır.” dedi.

İYİ PARTİ ELAZIĞ’DA YÜKSELEREK İYİ BİR ALTERNATİF OLUŞTURMUŞTUR

Prof. Dr. Atikeler, “Bu şartlar sayın Meral Akşener öncülüğünde İYİ Parti’nin kurulmasını gerektirmiş ve milletimize ışık olmuştur. Mevcut siyasetçilerden yeterli desteği bulamayan değerli vatandaşlarımız teveccüh göstermiş, siyaseten yaklaşık 7 yıldır birlikte çalışmaktan onur duyduğum Sayın Meral Akşener’in peşinde koşmaya başlamıştır. Özellikle deprem sonrası Elazığ’ımızın gerek ekonomik gerek hukuki gerekse sosyal anlamda sahipsiz görüntüler vermesi hepimizi üzmüş,  halkımızdan gelen ciddi destek nedeniyle de İYİ Parti Elazığ’da yükselerek iyi bir alternatif oluşturmuştur.” dedi.

MEMURA VE EMEKLİYE  YAPILAN YÜZDE 30 ZAM  VİCDANLARI KANATMIŞTIR

Prof. Dr. Atikeler, “Ülkemiz şuanda fabrikaları satılmış, öz kaynaklarını yitirmiş, mevcut kaynaklarını yurt dışı ve yurt içi iş birlikçilere peşkeş çekilmiş, borç yükü altında faiz kıskacına girmiş ve ekonomik olarak çökmüş durumdadır. Bugün için enflasyon resmi rakamlarda bile yüzde 80’lerin üzerindeyken memura ve emekliye  yapılan yüzde 30 zaman vicdanları kanatmıştır. Alım gücü 20 öncesine göre çok çok düşmüş,işçi,memur ve emekliler ciddi sıkıntılar yaşamıştır.Asgari ücrete yapılan zamların birkaç ay sonra yüksek enflasyon altında ezileceği ve yetersiz kalacağı bilinen bir gerçektir.”diye ifade etti. 

ELAZIĞ MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYLIĞIMI DA AÇIKLIYORUM

Prof. Dr. Atikeler, “Ülkemizde adalet, ekonomi, eğitim, sağlık ve tarım alanlarında ciddi sıkıntılar var. Ve 20 yıldır iktidarda olan Ak Parti,bu konularda adım atmaktan  uzak görünmektedir. Halktan uzak saraylarda yaşayanların bu konularda halkın sorunlarını çözmesini beklemek ve istedikleri son bir fırsatı daha onlara vermek ülkemizin geleceğine ciddi bir darbe vuracaktır. Siyaseten hiçbir parti ve siyasetçi gözetmeden şuan ülkemize ve Elazığ’a yapılan hizmetleri yapanlardan Allah razı olsun diyoruz. Ve bunlardan daha iyi hizmeti yapacağımızın sözünü veriyoruz. Ancak dürüst siyaset yapmak,güleryüzlü ve çalışkan olmak,vatandaşlarımızın önünü açmak, sorunlarını çözmek için varmışınız derseniz, varım diyorum. Dürüst ve çok çalışacağımızın sözünü veriyorum. Şeffaf olacağımın sözünü veriyorum.Kapımın ve telefonlarımın herkese açık olacağının sözünü veriyorum. Kurulduğu günden beri içinde olan ve her kademesinde görev alan bir vatandaş olarak İYİ Parti’den Elazığ Milletvekili aday adaylığımı da açıklıyorum. Hayırlı ve uğurlu olsun.”dedi.