Pertek, Umutsuz Vaka mı?

İlimizin önemli ve sıklıkla gündeme getirilen problemlerinden biri de Pertek Köprüsü.

Pertek, Umutsuz Vaka mı?
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Değişik zamanlarda sözler verilmesine karşın herhangi bir adım atılmayan konu ile ilgili geçtiğimiz aylarda siyasilerimizden köprünün aralık ayı içerisinde proje ihalesine çıkılacağına dair açıklamalar gelmişti. Her ne kadar cumhur ittifakı milletvekilleri arasında bir söylem farkı olsa da ilk kez köprünün avan projelerinin görselleri de kamuoyuyla paylaşılmıştı.

Konu, Ak Parti Milletvekilleri, Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Ak Parti İl Başkanı Şerafettin Yıldırım’ın Kanal 23 ekranlarında yayınlanan Gündem Özel programında da gündeme geldi.
AK Parti Milletvekili Mahmut Rıdvan Nazırlı, köprü ile ilgili verdiği bilgiler ve bunun 6-7 yıl da yapılabileceğine dair düşünceleri, iktidar milletvekilinden daha çok muhalefet milletvekilinin sarf edebileceği cümleler olarak görüldü.

Proje ihalesinin Aralık ayında yapılması planlanan bir köprünün yapımı için bu kadar umutsuz ve karamsar konuşan Nazırlı, belli ki kendi görev süresi içerisinde böyle bir proje ile ilgili gündemi ve çalışması olmayacak. 

Şehrin en önemli talebi ve eksikliği olan böylesi bir konuda havlu atmak ve çözüm için yıllar sonrasını işaret etmek reel politik bir yaklaşım mıdır yoksa konuyla ilgili yapılan farklı açıklamalarda kendi tarafını belli etmek midir bilmiyoruz ama Pertek Köprüsü ötelenmeye gelmeyecek ve her milletvekilinin birinci öncelikli takip edeceği proje olmalıdır.