Pazarlık Yok

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ikinci turda kendisine destek vereceğini duyuran ATA İttifakı'nın adayı Sinan Oğan hakkında ilk kez konuştu.

Pazarlık Yok

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TRT canlı yayınında gündeme dair kritik açıklamalarda bulunuyor. Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

SİNAN OĞAN'A TEŞEKKÜR
Sinan Bey'e şahsım adına teşekkür ediyorum. Vatanımızın bekası ile ilgili tavrımızı kendisi de çok iyi biliyor. Bu konuda asla tavizimiz olmayacak. Bu güç birliği ülkemizin faydasına olacağına inanıyorum. Aramızda bir pazarlık olmadı.


Sayın Oğan'a yönelik tepkiler bizim beklentimizdi. Bunun dışında farklı ağızlar da çıkabilir. Duruşuyla tavrını tam manasıyla ortaya koydu. İnşallah 28 Mayıs'ta milletin duruşu Sinan Bey'in de duruşuyla bütünleşerek gereken cevap verilecektir. CHP'de linç kültürü anlayışı var. 

GÖÇMENLERİN GERİ DÖNÜŞÜ
450 bin mülteciyi geri gönderdik. Hedefimiz 1 milyon mülteciyi daha oradaki konutlara yerleştirmek Bu da zaman içinde gerçekleşecek.. Şu an itibarıyla derdimiz pazar gününü atlatmak. Sonrasında mültecilerle ilgili bir planlama, yol haritası çıkarılabilir. Ne kadar zamanda dönüşü sağlanabilir? Bizim Moskova'da yaptığımız 4'lü çalışma var. Bunlar da gündeme alınabilir. Ne kadar kısa zamanda bunları kendi ülkelerine göndeririz, çalışmalardan sonra gerekli adımı atarız."