Özhaseki: 'Hizmet Eksenli Çalışıyoruz'

Elazığ Belediyesi'nin hayata geçirdiği projelerle devam eden yatırımlarını incelemek ve Ak Partili Bölge Belediye Başkanlarının istişare toplantısına katılmak üzere ilimize gelen Mehmet Özhaseki, önemli açıklamalarda bulundu.

Özhaseki: 'Hizmet Eksenli Çalışıyoruz'

Elazığ Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan ya da devam eden projeleri incelemek ve belediye başkanları istişare toplantısına katılmak amacıyla ilimize gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki,   Ahmet Tevfik Ozan Fuar ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen toplantıda Ak Partili belediyelerin hizmet eksenli ve vatandaş memnuniyetini önceleyen hizmetlere imza attığını ifade etti.

Özhaseki: 'Hizmet Eksenli Çalışıyoruz'

YILDIRIM: “BAŞINIZI DİK TUTUN”
Toplantıda açıklamalarda bulunan AK Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım, “AK Parti ailesi olarak başınızı dik tutun. Bu çok önemli bir ifade. İfadenin kendisi çok yalın ama içi dopdolu. Çünkü bizim geçmişimiz karanlık değil, bizim geçmişimiz problemli değil. Biz çok yiğit, şerefli, onurlu bir liderle 20 yıldır bu ülkede hizmet anlayışıyla yol yürüyoruz. Bu 20 yıllık yol hikâyesinin içerisinde Türkiye coğrafyası ve Türkiye coğrafyasının dışına serpiştirilmiş yüzlerce, binlerce hizmet örnekleri vardır. Dolayısıyla başımızı dik tutmamıza sebep olarak binlerce sebebimiz vardır. Başımızı önümüze eğecek bir tane sebebimiz yoktur” ifadelerini kullandı. 

ŞERİFOĞULLARI: “TEK GAYEMİZ MİLLETE HİZMET ETMEK”
Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları da, “Yiğit, mert, cömert, çalışkan, dürüst, vatansever, misafirperver ve alçak gönüllü insanların şehri aziz şehir Elazığ’da sizleri ağırlamaktan dolayı büyük bir mutluluk duyduğumu ifade etmek istiyorum. Elazığ’ımız binlerce yıllık mazisi olan, birçok medeniyete ev sahipliği yapmış, Anadolu medeniyetinin önemli kavşak noktalarından biri olan Harput’un varisi. Tarihi birikimiyle, kültürüyle, sanatıyla, musikisiyle tabii güzellikleriyle Türkiye’de en zengin mutfak çeşitliliği açısından ikinci sırada olan Harput mutfağı ile önemli bir şehir, güzel bir şehir, kıymetli bir şehir, kadim bir medeniyet merkezi. Bizlerde göreve geldiğimiz günden itibaren şehrimizin güzelliğine güzellik katabilmek adına, daha güçlü bir şehir inşa edebilme adına çalışmalarımızı gayretli bir şekilde sürdürüyoruz. Millet iradesinin tezahürü olan, millete hizmet davası olan AK Parti çatısı altında bir araya gelen bizler için tek gaye; millete hizmetkâr olmak, milletimize güçlü bir gelecek hazırlamak. AK Parti iktidarlarıyla birlikte Türkiye genelinde yapılan yeniliklerle ülkemiz gelişip büyürken bizlerde yerelde yapmış olduğumuz çalışmalarla hemşehrilerimzin, vatandaşlarımızın yaşamlarını kolaylaştırmaya gayret ediyoruz” şeklinde konuştu. 

Özhaseki: 'Hizmet Eksenli Çalışıyoruz'

ÖZHASEKİ’DEN AHMET TEVFİK OZAN’IN HATIRASI 
Ahmet Tevfik Ozan’ın isminin verildiği kültür merkezinde olmaktan memnuniyetini dile getiren Genel Başkan Yardımcısı Özhaseki, şunları söyledi:“İlk öğrenciliğim Hacettepe Üniversitesinde geçti. O zaman olaylar şiddetli bir şekilde devam ediyordu. Bizim de okulda ilk girdiğimizde başkanımız Ahmet Tevfik Ozan’dı. Orada bir çatışmada karşı gruptan birisine silah sıkar. Ölmez, tabi kimse ölsün istemeyiz. Allah bir daha o günleri göstermesin diye de dua ederiz. Allah evlatlarımıza yaşatmasın bizim 1980 öncesinde yaşadıklarımızı diye dua ederiz. Bir adamlık örneği anlatmak için bunları söylüyorum; mahkemede herkes Ahmet Tevfik abiye ‘ben vurmadım’ de, ortada silah yok, sen ceza almazsın diye, tıpta ortalara gelmiş bir öğrenciye nasihatte bulunurlar. Ahmet Tevfik abinin cevabı ilginç; ‘ben yalan söyleyemem.’ Ahmet Tevfik Ozan ‘ben yalan söyleyemem’ der işte öyle bir insanın isminin verildiği yerdeyiz. Ondan dolayı da son derece mutlu oldum” diye ifade etti. 

ÖZHASEKİ: “ELAZIĞ DENİNCE AKLIMA DEĞERLİ İNSANLARI GELİYOR” 
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki, “Ülkemizin en güzel köşelerinden birisi olan kadim şehrimiz Elazığ’ımızdayız. Tarihiyle, coğrafyasıyla, kültürüyle, musikisiyle bildiğimiz ama en önemlisi de insanıyla gerçekten birçok yere örnek olabilecek bir şehirdeyiz. Elazığ adının anıldığı zaman her şeyinden çok insanları aklıma gelir. O yüzden vefayla onları anmayı bir borç bilirim kendime. Bizler MYK’da Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde yaptığımız toplantılarda Anadolu’daki tüm şehirlerimize uğrayarak onların projelerini gözden geçirmek, onların eğer ihtiyaçları olan bir şey varsa onları giderebilmek, daha çok bu hizmetlerde istişare edebilmek amacıyla birçok ilimize gidiyoruz. Şehirlerimizi ileriye, geleceğe nasıl taşırız kaygısı içerisinde bunları yapıyoruz. Bugün de Elazığ’dayız. Yine çalışacağız dersimizi. Saatler boyu, belki de yarında devam edecek şekilde. Burada biz bilgimizi, görgümüzü hep birlikte istişare ederek hem kendi şehirlerine dönecek belediye başkanları açısından bir bilgi tecrübe paylaşımı olacak hem inşallah Elazığ’ımıza ir faydamız olacak diye düşünüyoruz” diye ifade etti.

Özhaseki: 'Hizmet Eksenli Çalışıyoruz'

 ÖZHASEKİ: “HİZMET EKSENLİ ÇALIŞIYORUZ”
AK Parti olarak siyasetlerinin hizmete dayalı eser siyaseti olduğunu vurgulayan Özhaseki, “Hem genelde hem de yerelde hizmet siyasetini önceliyoruz. 22 yıl kadar önce kurulduk. Kurulduktan sonra ilk seçimlerle birlikte iktidar olduk. Bu dönem içerisinde gerek genelde gerekse yerelde milletimizden Allah razı olsun bizleri hep birinci parti yaptılar. Bizler de bu eser siyasetinin neticesi olarak ülkede o kadar çok eser bıraktık ki çok şükür devrim niteliğinde işler yaptık. Bununla her zaman övünüyoruz. Başımızı da dik tutuyoruz. Sorunlarımız elbette var. Dünyada sorunlar ne zaman bitti. Bu ülkede sorunlar ne zaman sonladı. İnsanlar yaşadığı sürece sorunlar olacaktır. Ancak bu sorunları çözme iradesi var mı. En önemlisi budur. Sorunu çözecek iyi bir kadro var mı? Çok şükür o da AK Parti’de var. Bugüne kadar yaptıklarımız zaten bundan sonra sorunları çözeceğimizin en büyük işaret fişeği olarak görüyoruz. Geçtiğimiz 20 yılda iddia ile bir şey söylüyorum. Geçmişte ne kadar cumhuriyet hükümeti varsa hangisiyle kıyaslarsanız kıyaslayın Allah’a hamt osun hepsinden birkaç misli iş yapmışızdır. Hepsinden de daha başarılıyız. Biz o kadar çok çalıştık ki geçmişte hizmet eden herkesten Allah razı olsun ama bizim yaptıklarımız ölçü kabul etmez. Misli misliyle fazladır” diye konuştu. 

ÖZHASEKİ: “ESERLER KALICI ALGILAR VE YALANLAR UÇUCU”
 Türkiye’de bin 390 belediye olduğunu aktaran Özhaseki, “Bunların 805 tanesi AK Parti’de 230 tanesi de Milliyetçi Hareket Partisinde. Yani bin 390 belediyeden bin 35 belediye Cumhur İttifakı belediye başkanları tarafından yönetiliyor. Çok şükür hizmet ediyoruz. Neden insanlar bizlere hep teveccüh ediyor. Bu çok net. Biz onların içinden bir parçayız. Onlar gibi düşünüp onlar gibi yaşıyoruz. Onların değerlerini temsil ediyoruz bu çok önemli. Aynı zamanda da çalışıyoruz. Gece-gündüz demeden gayret ediyoruz. Algı ve yalan peşinde değiliz. Çünkü biz inanıyoruz ki eserler kalıcı algılar ve yalanlar hepsi uçucu o yüzden biz hizmet etmeye devam edeceğiz. Belediyecilik anlayışımızda 3 temel düsturumuz var. Bir insanlığa hizmet kim olursa olsun o beldede kim yaşarsa yaşasın o beldede kim yaşarsa yaşasın dini, dili, ırkı, mezhebi her ne olursa olsun “hizmet-hizmet-hizmet” anlayışındayız. İkinci düsturumuz mahlûkata şefkat yaratılmış ne varsa Allah ne yaratmışsa ki zaten başıboş hiçbir şey yaratılmamıştır. Canlı cansız ayrımı yapılmaksızın onlara karşı şefkat. Üçüncü olarak da bizim prensibimiz tavazzuh bundan vazgeçmeyiz. Biz milletin içerisinde birer ferdiz. Hizmet etmekle gurur duyuyoruz. Onların hepsi bizim babamız, annemiz, ağabeyimiz, bacımız ve kardeşimizdir onlara karşı asla yukarıdan bakıp kibirlenemeyiz” şeklinde konuştu.

Özhaseki: 'Hizmet Eksenli Çalışıyoruz'

ÖZHASEKİ: “CHP’Lİ BELEDİYELER AJANSLA REKLAM YAPIYORLAR” 
Son dönemde yeni bir belediyecilik anlayışının çıktığını dile getiren Özhaseki, “Allah bir an önce başımızdan def etsin diye dua ediyorum. Ne yazık ki bu dönemde hizmet etmeyi düşünmeyen sadece ajanslara verdikleri büyük paralarla kendi reklamını yaptıran bir takım CHP’li belediyeler türedi. Bu sözlerin hiçbirisinin altı boş değil. Olmayanı olmuş gibi var olmayanı varmış gibi yalan riya ikiyüzlülük insanlara göstererek kendilerini havalı cıvalı arkadaşlarla gibi gösterip orada bir kere daha seçilebilme ümidiyle eğer o da olmazsa Cumhurbaşkanlığında sıra bana gelir mi diye kendi belediyesini idare etmekten aciz insanların kendi belediyesin halkını mutlu etmeyi düşünmeyen insanların Cumhurbaşkanlığına gözünü dikip ajanslara milyonlarca lira verdikleri döneme girdik. İstanbul Belediyesi Tevfik kardeşimiz birkaç defa açıkladı. 845 milyon lira Elazığ’ın hizmet bütçesinin birkaç mislidir. Bu parayı sadece ajanslara veriyorlar. Peki, İstanbul’a deprem gelecek diyorlar ne kadar ayırmışlar 495 milyon, yahu 16 milyon insan depreme yakalanmasın aman bir şey olmasın diye bu paranın yarısı ayrılır mı ama ajanslara algı operasyonları için verilen para daha kıymetli. Sosyal tesisler için 12 milyon lira ne yazık ki böyle bir belediyecilik anlayışıyla karşı karşıyayız. Elbette ki onları gönderecek olan yerine hizmeti getirecek olan yine vatandaşımızdır” dedi.

 ÖZHASEKİ: “25 BİN KİŞİYİ İŞTEN ATTILAR”
 Gayret edip doğruları da söylemek zorunda olduklarını belirten Özhaseki, “Bunun yanı sıra ne söylemişlerse tam tersini yapmaya da devam ediyorlar. Seçim öncesinde benim de telefonumda var isterlerse gönderirim. CHP Genel Merkezi de buna dahildir. Hiçbir emekçiyi işinden etmeyeceğiz hiçbir işçi arkadaşımızı emeksiz bırakmayacağız. Onları işinden eden namussuzdur şerefsizdir diye nutuklar attılar. Nereye gitti bu şeref ve namus. Toplamda Ankara, İstanbul, Adana ve Mersin illerinde 25 bin kişiyi işten attılar. İşe gelmiyorsa atın. Sarhoş gelmişse hırsızlık yapmışsa atın ama böyle mi attınız hayır. Onlar AK Partili diye atıyorlar. Günah değil mi kardeşim. Bizde belediye başkanlığı yaptık. Bu kardeşiniz haksız yere şu partili diyerek tek bir Allah’ın kulunu işinden etmedim günahtır ahı yerde kalmaz çarpar adamı. Günlerce insanlar aç bir şekilde belediyelerin önünde beklediler ama yüzlerine bile bakmadılar. Diyeceksiniz ki AK Parti partizanlık yaptı yüzlerce adam aldı ne yapsınlar maaş ödeyemiyorlardı adamlar o yüzden de attılar” ifadelerine yer verdi.

 “6’LI MASANIN ALTINDA HDP VAR”
 CHP’nin 45 bin kişiyi İstanbul’da işe aldığını ifade eden Özhaseki, “Bu rakamları Çalışma Bakanlığından aldım. Nasıl aldılar peki, durmadan bağırıyorlar ya ehliyet, liyakat diye öyle mi aldılar yok bunu da bir güzel itiraf ediyorlar. Yüzde 35 CHP’den kontenjan, mahalle temsilcilerinden başlıyorlar vermeye İYİ Parti’ye yüzde 15 bir de adını söyleyemedikleri ortakları var utanıyorlar. Allah kimseye utanacak iş yaptırmasın. Utanıyorsanız yapmayın ortaklık kardeşim. O 6’lı masanın altında üstünde tartışması olan terör partisi var ya oraya da kontenjan veriyorlar niye çünkü yarın öbür gün oy alacaklar. Bu şekilde 45 bin kişiyi işe aldılar. Durmadan bu şehirlerin öyle büyük gelirleri var ki bu şehirleri acayip idare ederiz derken yeni borçlanmalara gittiler. İstanbul’da Ankara’da ve büyükşehirlerde trilyonlarca borçlandılar. İstanbul’da Cumhurbaşkanımızdan itibaren 25 yıl boyunca borçlanma miktarımız 28 milyon liraydı. Bunların geçen sene başında borçlandıkları miktar 52 milyarı geçti. Bizim 25 senede yaptığımız borçlanmanın 2 mislini 2 sene içerisinde yaptılar. Şimdi yeni borçlanmalar istiyorlar. Verilmezse ‘Önümüz kesiliyor efendim’ diye bağırıyorlar. Bir belediye CHP’ye geçmiş olabilir. Vatandaş öyle takdir etmiştir, bir dönemde onun hizmetini almak ister. Siz hayırlı bir hizmet geldiğinde meclis üyeleri olarak sakın ola önlerini kesmeyin, ne diyorsa evet deyin. Bazı ilkelerimiz de var. Yeşil alanı talan edecekler ettirmeyin, bazen lüzumsuz yere dışardan mal ithal etmek istiyorlar bir dakika deyin. Onun yerlisi de var içeriden alın deyin. Ama hiçbir hayırlı hizmete mani olmayın. İstanbul için söylüyorum arkadaşlar dedi ki 4 binden fazla meclis teklif gelmiş. Arkadaşlarımız 3 bin 955 karara evet demişler. Ankara da aynı şekilde. Biz sizin nasıl önünüzü kesiyoruz. Meclise ne getirseniz evet diyoruz. Hükümetten gelen paralardan eksilme var mı yok. İller Bankasından ve maliyeden şu kadar pay gelecek diye yazdıkları halde onun daha fazlasını göndermişiz. Hükümet paranızı kesmiyor, daha fazlasını gönderiyor. Meclisteki tüm arkadaşlar hayır hizmetine evet diyor. Siz çıkıp durmadan yalan söylemeye devam ediyorsunuz. Arkadaşlarımız bunu örnekleriyle pazartesi günü 11 tane CHP’li belediyenin olduğu yerlerde ki AK Parti Grup Başkan Vekilleri mecliste haykırarak anlatacak. Bunların yalanlarını yüzlerine çarpmak için toplanıyorlar. Çünkü ömürleri yalanla geçiyor. Genel başkanları yalan söylüyor, altındakiler, belediye başkanları yalan söylüyor. Böyle bir yalan dünyası üzerinde gidiliyor” dedi.

Özhaseki: 'Hizmet Eksenli Çalışıyoruz'

 “KILIÇDAROĞLU YALANI BANA KARŞI SÖYLEDİ”
 Konuşmalarını sürdüren Özhaseki, “2011 yılında Kılıçdaroğlu çıktı ilk yalanı bana karşı söyledi. Meclisteki ilk konuşması elinde bir mavi dosya var. Kayseri Büyükşehir Belediyesinde yolsuzluk dosyası dedi ve başladı. Sabahı zor ettik. Bir basın toplantısı yaptım. Toplantı başlığı şu, öyle bir genel başkanla karşılaştık ki bu adam Guinness  rekorlar kitabına aday. 10 dakikada 10 yalan nasıl söylenir. Herkes söylemez. Gerçekten yalan söylemek kolay değil. Adam 10 yalanı söylüyor. Sabah 10 yalanının yalan olduğunu ispatlıyoruz ve 11. Yalanı söylüyor. Ben bu kadar yalancı adam görmedim dedim. Beni savcılığa verdi. Bende gittim o sözleri ben söyledim dedim. Yalancı dedim bu da belgeleri dedim. İncelediler soruşturma gerek yok haklısın dediler. O günden beri bizim mahkemeler halen devam ediyor. Çok şükür epeyce de para aldık. Fakir fukaraya sucuk olarak dağıttım. Ama adam uslanmadı. O kadara parayı nereden buluyor bilmiyorum. Geçen gün Man Adası’yla ilgili söylediği yalandan dolayı yine birkaç yüz bin liraya çarpılmış. Çarpılır, her söylediği yalan. Böyle bir ortamda belediyeler de herhalde onu örnek alıyorlar. İşlerini yalanla götürmeye çalışıyorlar. Bu zaman kadar ben bir hizmetlerini görmedim. Gören varsa lütfen göstersin. Beni inleyen CHP başkanları eğer hizmetiniz varsa size haksızlık etmek istemem. Ne olur bana, genel merkeze hizmetleri gönderin ben sizinkini de söyleyin. Ama heykel açılışını söylemeyin. Şişli’de bir köpek heykeli yapmışlar koca koca adamlar toplanmışlar onun açılışını yapıyor. Hayvan severliğimden dolayı onu eleştirmedim ve resmini de koymadım. O heykelin dışında bir şey varsa lütfen söyleyin" diye ifade etti.