Önseçim Talebi Ulusal Basında: 'Genel Merkez Bigane Kalamaz'

Hürriyet Gazetesi yazarı gazeteci Yalçın Bayer, Hürriyet Gazetesi'ndeki köşesinde 26. Dönem CHP İstanbul Milletvekili Ali Özcan'ı ve ön seçimi yazdı.

Önseçim Talebi Ulusal Basında: 'Genel Merkez Bigane Kalamaz'

Bayer Hürriyet Gazetesi’ndeki köşesinde şu ifadelere yer verdi; “CHP’nin eski İstanbul İl Başkanı ve Kadıköy milletvekili, mühendis Ali Özcan, dünkü “Önseçim mi, tayin mi?” başlıklı yazıya dikkat çekti ve “CHP önseçimle hareketlenebilir ve istediği milletvekili sayısına da ulaşabilir” dedi.”

“ORADAN ÇIKACAK SONUCA GENEL MERKEZ BİGANE KALAMAZ.”

 Bayer , yazısının devamında ise;  Özcan’ın ön seçim noktasındaki kararlılığına vurgu yaparak Özcan’ın ön seçimle ilgili değerlendirmelerini şu şekilde kaleme aldı; “Özcan, Önseçimin her siyasetçinin benimsemesi gereken bir kural olduğuna  dikkat çekerek şunları söyledi: ‘O yazıdaki Trakyalı partilinin önseçim talebini çok yerinde buluyorum. CHP MYK orada belirtildiği gibi hemen bir karar almalıdır. Ben siyasi hayatımda önseçimsiz bir yere gelmedim. Memleketim Elazığ’da milletvekili seçimine katılmak istiyorum, ama delege veya üyelerle önseçim yapılırsa. Bunlar göz ardı edilirse, ben de sandık kurarak 6-7 noterle parti delegeleri ya da üyelerle önseçim yapacağım, oradan çıkacak sonuca genel merkez bigane kalamaz. Esas demokratik yol da bu değil midir? Bu işleme demokrasinin en yüksek mertebesidir; Elazığ’dan başka Türkiye’ye de örnek olacaktır. Bu görüşümün Genel Merkez tarafından bilinmesini istiyorum.’

Yazının tamamını okumak için tıklayın...