Naci Görür'ün Haklı İsyanı!

Yer Bilimci Prof. Dr. Naci Görür, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla vatandaşlara seslendi.

Naci Görür'ün Haklı İsyanı!

Elazığlı hemşehrimiz, Bilim İnsanı Prof. Dr. Naci Görür, bir süredir Deprem Dirençli Kentler projesi kapsamında ülke genelinde bilgilendirme toplantıları yapmaya ve hem vatandaşları hem de yetkililere bilinçlendirmeye devam ediyor.

Prof. Dr. Görür, ısrarla verdiği mücadelenin ilgi görmediğini Tayvan depremini örnek göstererek açıkladı. Görür, yaptığı paylaşımda,

“Arkadaşlar, bugün biraz dertleşelim. Biliyorsunuz son zamanlarda ısrarlı bir şekilde DEPREM DİRENÇLİ KENTLER'in mücadelesini veriyorum. Birçok şehrimize gidip bunu anlatıyorum. Depremden korkmayalım İNSANLARIMIZ DEPREMDE ÖLMESİN diyorsak bunu başarmalıyız diyorum. Şimdi bir ülkeyi ibret olsun diye örnek vermek istiyorum: Dün Tayvan'da bir deprem oldu. Depremin büyüklüğü 7,4, ölen insan sayısı sadece 9. Bizde olsaydı on binleri toprağa verirdik. Tayvan 1999 depreminde acı bir darbe yiyince gerekli hazırlığı yapmış, ülkeyi deprem dirençli hale getirmiştir. Görüyorsunuz, 7,4 deprem ve sadece 9 can kaybı. Evet küçük bir yer ama Tayvan kadar olamayacak mıyız? Harekete geçmek için daha ne kadar insanımızın ölmesi gerekiyor? DEPREM DİRENÇLİ KENTLER İSTİYORUZ.” İfadelerini kullanarak sitemini dile getirdi.

Naci Görür'ün Haklı İsyanı!