Naci Görür 'Tunceli ve Bingöl Risk Altında'

Deprem Uzmanı Elazığlı Hemşehrimiz Prof. Dr. Naci Görür, Tunceli ve Bingöl ilgili açıklamalarda bulundu. Prof. Dr. Görür açıklamasında Tunceli ve Bingöl'ün risk altında olduğunu söyleyerek bölgenin depreme dirençli hale gelmesi gerektiğini söyledi.

Naci Görür 'Tunceli ve Bingöl Risk Altında'
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Deprem Uzmanı Elazığlı Hemşehrimiz Prof. Dr. Naci Görür, Tunceli ve Bingöl’ün depremselliği ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Görür, Tunceli ve Bingöl’ün risk altında olduğunu söyleyerek il yöneticilerinin yapı stoku için belediyeler ile omuz omuza çalışılması gerektiğini söyledi.

Prof. Dr. görür açıklamasında, “Arkadaşlar, bugün Hürriyet Gazetesinde okudum. Tunceli’de güzel şeyler oluyor. Tunceli Valisi sayın Bülent Tekbıyıklıoğlu’nu tebrik ve takdir ediyorum. Tunceli ve Bingöl cidden risk altında. Yapılanlar çok yararlı ama Tunceli’yi gerçekten tam anlamıyla depreme hazırlayacak şeyler değil. Bu iş Belediye ile birlikte omuz omuza yapılmalı. Kentin tüm bileşenleri, yani Tunceli’nin halkı, altyapısı, yapı stoku, ekosistem ve çevresi ve ekonomisinin olası depremde ne kadar ve nasıl zarar göreceği araştırılıp tespit edilmeli ve bunlar üzerinde zarar azaltıcı çalışmalar yapılarak deprem dirençli hale getirilmelidir. Sayın valimize hassasiyeti için teşekkür ederim, sevgiyle” dedi.