Naci Görür Gidiyor!

Yer Bilimci Prof. Dr. Naci Görür, 6 Şubat depremlerinin 1. yıldönümünde düzenlenecek olan konferansa katılmak için Malatya'ya gidecek.

Naci Görür Gidiyor!

6 Şubat depremlerinin yıldönümünde Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) ile TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası işbirliğinde “6 Şubat Depremleri Anma Konferansı” düzenlenecek. Konferansa Yer Bilimci Prof. Dr. Naci Görür de katılacak.

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) ile TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası işbirliğinde 6 Şubat depremlerinin 1. yıl dönümünde konferans düzenlenecek. Malatya Ticaret Odası Konferans Salonunda 6 Şubat 2024, Salı günü saat 13.00’te yapılacak. 

6 Şubat depremlerinin tüm detaylarının ve Malatya’nın depremselliğinin konuşulacağı konferansla ilgili açıklama yapan  Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, “6 Şubat depremlerinin üzerinden 1 yıl geçti, acısı hala ilk günkü gibi taze. Yüzyılın felaketi olan depremde resmi açıklamalara göre 51 bini aşkın vatandaşımız yaşamını yitirdi, 110 bine yakın vatandaşımız yaralandı. 11 ilimizde toplam 310 bine yakın bina yıkıldı veya ağır hasar aldı. Malatya’mız depremden en ağır şekilde etkilenen illerin başında geliyor. 6 Şubat’tan bugüne 5 şiddetinin üzerinde birçok deprem yaşadık. TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası ile düzenleyeceğimiz konferansta Malatya’mızın depremselliğini enine boyuna konuşacağız. Tüm halkımızı bekliyoruz” dedi.

Konferansta TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Alan’ın moderatörlüğünde Prof. Dr. Okan Tüysüz ile Prof. Dr. Naci Görür birer sunum gerçekleştirecek.