Muhtar Coşkun: 'Mahallemizde Okul Eksikliği Sürüyor' 

Fethiye Uçal/Doğukent Mahallesi Muhtarı Muhammed Coşkun, Hakimiyet Gazetesi'ne önemli açıklamalarda bulundu

Muhtar Coşkun: 'Mahallemizde Okul Eksikliği Sürüyor' 

OKUL SORUNU HALEN DEVAM EDİYOR 
Muhtar Muhammed Coşkun;"Doğukent Mahallemizde yaşanan en büyük sıkıntılarımızdan biri olan okul problemi, Milli Eğitim Müdürlüğünün yer belirlememesinden dolayı yaşanan sıkıntıdan ötürü hala okulumuz için bir proje başlanmadı. Ödeneklerin hazır olmasına rağmen hala tek bir çalışma yapılmadı. Bunun bir an önce temellerin atılmasını beklemekteyiz, Milli Eğitim Müdürlüğü'nün  bize söylediği şu anda var olan Doğukent lisesinin yıkılacağı onun yerine orta okul veya ilkokul yapılacağı.Spor Köy projesinin yan tarafında bulunan belediyenin Milli Eğitime vermiş olduğu 5 dönümlük bir alana lise okulumuzun yapılması bekleniliyor"dedi. 


DOĞUKENT MAHALLESİ VE SPOR KÖY PROJESİ 
Spor Köy Projesi hakkında da açıklamalarda bulunan Muhtar Coşkun;"Spor Köy projesi  Doğukent için önemli bir proje.Yaklaşık 40 dönüm üzerine inşa edilen bir proje, içinde spor dallarının etkin olduğu buz pateni , atletizm pisti, voleybol ,hentbol ,basketbol,futbol sahaları, kütüphane ve kafeteryadan oluşan bir proje devam etmektedir."dedi. 


TOKİ VE AĞIR HASARLI BİNALAR
Doğukent Mahalle Muhtarı Coşkun; Mahallemizde ağır hasarlı binalar  var. Doğukent Mahallesinde 15 bloğun  yıkım aşamasının gerçekleştiğini ve yıkılması gereken 10-15 binanın ağır hasarlı olduğunu onların yıkım aşamalarınında devam ettiğini söyledi. 
Muhtar Coşkun,"Şu an mahallemizde fiber alt yapı çalışması devam ediyor, özellikle  dubleks alanların içerisinde çalışmalar devam ediyor. Doğukent mahallemizdeki sıkıntılardan biride havai hatlarla alakalı elektrik dublexlerin arasındaki hatlarla alakalı çalışmalar, şu an çalışmalar devam ediyor, yalnız bizim dublexli kısım ağaçlı bölge olduğu için havai hatlar komple ağaçlarla biri birini sarmış durumda bu büyük tehlike arz ediyor" dedi.


ELAZIĞ FETHİ SEKİN ŞEHİR HASTANESİ’NİN DOĞUKENT’E KATKISI
Fethi Sekin Şehir Hastanesinin  Doğukentin gelişmesi için önemli bir katkı sunduğunu ifade eden Coşkun; "Fethi Sekin Şehir Hastanesinin Doğukent’te olmasından dolayı Mahallemiz büyüdü ve gelişti. Biz  Doğukent’in büyüklüğüne yetişemiyoruz, mahalle sınırları çizilirken birkaç mahalle daha dahil edildi. Çatalçeşme’nin Toki  yolu Doğukent mahallesinden geçtiği için trafik yoğunluğu oluşuyor. Belediyenin yapmış olduğu Prof. Dr. Mustafa Temizer Caddesindeki havai hat yer altına alındı, oraya belediyenin yapmış olduğu işlevli elektrik lambalarının ihalesi bitti. Bu hafta ışıklandırmaların yapılması için çalışmalar başlanacak."dedi.