Milletvekili Işıkver, Sorunu Başkan Kaya'ya İletti

Elazığ'da mücbir sebep halinin sonlanmasıyla ortaya çıkan prim taksitlendirme sorununun çözümü için girişimlerde bulunmaya devam ediyor.

Milletvekili Işıkver, Sorunu Başkan Kaya'ya İletti

6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş'ta meydana gelen depremin ardından deprem bölgelerinde yaraların sarılabilmesi adına SGK prim ödemeleri 31 Ağustos tarihine kadar ertelenmişti. Daha sonra alınan karar gereği bazı deprem bölgelerinde bu süre uzatırken Elazığ bu kapsama dahil edilmemişti.

31 Ağustos 2023 tarihinde sürenin sonlanacak olması ve biriken prim borçlarının ödenebilmesi adına işverenlere bir kolaylık tanınarak taksi imkanı tanındı. Ancak taksitlendirme şartları oldukça zorlayıcı olduğu için ortaya yeni bir sorun da çıkmış oldu.

MİLLETVEKİLİ IŞIKVER DEVREYE GİRDİ

MHP Elazığ Milletvekili Semih Işıkver, SGK borçlarının 31 Ağustos 2023 tarihine kadar yapılandırılması için SGK tarafından talep edilen Teminat Mektubu sorununu MHP Genel Merkezine taşıyacağını söyledi. Işıkver, Cumhur İttifakının çözüm üreten yaklaşımı ile iş dünyasının beklentilerinin karşılanacağına inandığını söylemişti.

SGK BAŞKANIYLA KRİTİK GÖRÜŞME

Ortaya çıkan bu sorunun çözümü için Milletvekili Işıkver'in girişimleri sürüyor. Milletvekili Işıkver teminat sorununa çözüm bulmak amacıyla sorunu Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanı Raci Kaya'ya iletti. Işıkver, konuyla ilgili açıklamasında: "Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanı Sn.Raci Kaya’yı ziyaret ederek ilimizde esnaflarımızın yaşamış olduğu SGK Primlerinin taksitlendirilmesine ilişkin teminat problemini aktardık. Saygıdeğer Başkanımıza ilgi alakalarından dolayı teşekkür ederim. Rabbim yolunu bahtını açık etsin" ifadelerine yer verdi.