Milletvekili Işıkver'den Topyekün Mücadele Çağrısı

MHP Elazığ Milletvekili Semih Işıkver, Çimento Fabrikası'nın Elazığ'ı canından bezdirdiğini, her seçim dönemi siyasetin malzemesi olduğunu ancak çözüm alınamadığını belirterek soruna çözüm bulmak amacıyla şehri topyekün bir mücadeleye davet etti.

Milletvekili Işıkver'den Topyekün Mücadele Çağrısı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Milletvekili Işıkver, açıklamasında: “1950’li yıllarda faaliyetine başlayan ve o dönem il merkezi dışında kalan Elazığ Çimento Fabrikası’nın insan sağlığını ve çevreyi tehdit eden bilimsel bulgular sonrası bulunduğu yerden kaldırılması vaatleri ilimizde maalesef her dönem siyasetin mezesi olmuştur.

Elazığ’ın bir çöküntü ovası özelliği taşıması topoğrafyanın yalnız bir yönde hava akımlarına açık olması ve bilhassa çimento fabrikasının şehrin ortasında kalışı, hava kirliliğinin artmasına sebep olmuş ve bu sıcaklarda çok geniş bir bölgede yaşayan vatandaşlarımızı adeta canından bezdirmiştir.

Yıllık ortalama 160 bin ton üretimi ile gece gündüz durmadan çalışan fabrikanın kaldırılması konusu şehrimizin 20 yılı aşkındır gündeminde olmasına karşın bir arpa boyu dahi yol alınamamıştır.

Bir işletmenin bir şehrin geleceğini ve toplumun sağlığını tehdit etmesine seyirci kalmamalıyız.

İlimiz Milletvekillerinin, Belediye Başkanının ve Sayın Valimizin şahsında bütün kurumlarımızın bu hususta topyekün bir mücadele ortaya koymamız gerektiği âşikar..

Kendi adımıza bu aziz şehrin tertemiz insanlarını mutsuz eden her konu ile mücadele etmeye sonuna kadar devam edeceğimizin bilinmesini istiyor, Elazığ Kamuoyunu saygılarımla selamlıyorum.” İfadelerine yer verdi.