Milletvekili Bulut: 'Kömürhan Köprüsünü ve Tünellerini 'İstemezük Tayfası'na Rağmen Bitirdik'

Ak Parti MKYK Üyesi, Teşkilat Başkan Yardımcısı ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut, Yeni Kömürhan Köprüsü ve Tünellerinden şimdiye kadar geçen araç sayısını açıkladı.

Milletvekili Bulut: 'Kömürhan Köprüsünü ve Tünellerini 'İstemezük Tayfası'na Rağmen Bitirdik'

Milletvekili Bulut, Kömürhan Köprüsü ve Tünelleri ile ilgili açıklamlarda bulundu. Köprüden son 3 yılda geçen araç sayısını da açıklayan Bulut, köprünün yapılmasına karşı çıkıldığını ama bu yatırımın acil bir ihtiyaç olduğunu söyledi.

"İSTEMEZÜK TAYFASINA RAĞMEN BİTİRDİK"

Milletvekili Metin Bulut: "Kömürhan Köprüsünü ve Tünellerini "istemezük tayfası"na rağmen bitirdik ve hizmete açtık. Eski Kömürhan köprüsü yapı ömrünü tamamlamak üzereydi. Köprü ayakları ömrü tamamlamak üzereydi. Köprünün bir an önce yapılması gerekiyordu. Biz de yaptık. Kömürhan Köprüsünün yapımına karşı çıkanlar; "bu köprüye ne ihtiyaç var, daracık köprü işimizi görüyor, diyorlardı. Bu köprü beyhude ve gereksiz bir yatırımdır. Bu köprüyü durdurun diyorlardı. Bu köprü niye buraya yapıyorlar, köprü ödeneğini başka yerlere aktarın, köprü elzem değil diyorlardı. Bu köprü ölü bir yatırımdır, diyorlardı" dedi.

"PROBLEMSİZ BİR ŞEKİLDE HİZMET VERİYOR"

Köprünün tüm engellemelere rağmen yapıldığını aktaran Bulut: "Onların tüm itiraz engellemelerine rağmen köprü yaptık bitirdik. Bugün bakıldığında ise, Kömürhan Köprüsü projesini her fırsatta dillerine dolayanlar şimdi sus pus. 

Bölge insanımızın araç trafiğine ve uluslararası taşıt trafigine hizmet veren Kömürhan Köprüsü ve Tünelleri problemsiz ve muhteşem bir şekilde hizmet üretiyor.

Kömürhan Köprüsü, yapısal izleme  sistemi (monitoring) izlenmektedir. Köprü üzerindeki önemli yapısal elemanlarda ivme ölçerler, rüzgar hızı tespiti, deplasman ölçüm elemanları bulunmaktadır" şeklinde konuştu.

SON 3 YILIN İSTATİSTİKLERİ

Kömürhan köprüsü’nden şimdiye kadar kaç araç geçti:

2021 yılı günde: 8578, yılda: 3122392
2022 yılı günde: 7405, yılda: 2702825
2023 yılı günde: 7405 (25 günlük)185125 araç geçiş yaptı.

Milletvekili Bulut, "Kömürhan Köprüsü ve Tünelleri Projesi bölgemizin yüzyıllık devasa projesidir. İki kadim kentin ortak vizyon projesidir. Kömürhan Köprüsü Doğu Anadolu’nun incisidir" diyerek açıklamasını tamamladı.