Milletvekili Bulut: 'Gerçekleri Hatırlatmaya Devam Edeceğiz'

Ak Parti Milletvekili Metin Bulut ve CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol arasında yaşanan 'belediyecilik' polemiği devam ediyor.

Milletvekili Bulut: 'Gerçekleri Hatırlatmaya Devam Edeceğiz'

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol'un açıklamasına yanıt veren Ak Parti Milletvekili Metin Bulut, şunları söyledi:

"CHP’ li Milletvekili Gürsel Erol bizi tanıyan herkes bilir ki çaresizlik bizden uzaktır. Biz çare ve çözüm insanıyız. Polemik yaratma meselesine gelince böyle bir derdimiz yok. Gerçekleri karşımızdakinin kim olduğuna bakmaksızın söylemek gibi bir sorumluluğumuz var. 

CHP Milletvekili yalan dolanla işlerinin olmadığını iddia ediyor. Bakalım bu iddiasının arkasında durabilecek mi? Göreceğiz!

Evet tekrarlıyorum: Elazığ’ın sahibi Elazığlılardır. Bunun ne demek olduğunu Elazığ’lı olmayan hiç kimse anlayamaz. Kendisi de anlayamaz. Oysa Elazığ’lı olsaydı kastımızın ne olduğunu anlayacaktı. 

CHP’li Milletvekili deprem sonrası Elazığ’ın geldiği yer ortadadır diyor. Cumhuriyet Tarihinin rekor konut üretimi Elazığ’da yapılmıştır. Dile kolay 25.000 konut yapılmıştır. Dünyaya örnek olacak büyük bir başarıya imza atılmıştır. Bu başarı Elazığ’da gerçekleşti. Kendisi görmek istemese de hakikat budur.

AK Parti 2 yılda 25 bin konut, 40 okul (büyük oranda tamamlandı), 28 okulun güçlendirmesini, camiler ve bunların alt yapılarını yaparken CHP’li vekil söz verdiği 3 okulun ihalesini bile yaptıramadı. İki yılda üç okul yaptıramadılar. Üç okul yapamayan CHP kalkmış bizleri iş bilmezlikle, hizmet üretmemekle suçluyor.

CHP’li Gürsel Erol bize ithafen yaptığı açıklamanın bir yerinde Elazığ’ı ayrıcalıklı ve örnek şehir yapacaklarından bahsediyor. Kendi memleketi Tunceli’de milletvekilliği yaptı. Tunceli kendisiyle hangi ayrıcalıkları kazandı? Bir anlatsın da bizler de bilelim. 

Biz açıklamamızda CHP Belediyelerinin şehirleri nasıl perişan ettiğini örnekleriyle anlattık. Buyursun o öve öve bitiremediği CHP Belediyeciliği ile ilgili ortaya koyduğumuz somut gerçeklere itiraz etsin. 

Siyaset krizden, kaostan, afetlerden nemalanma fırsatçılığı değildir. Sürekli alkış peşinde koşmak siyaset değildir. Her fırsatta tribünlere oynamak siyaset değildir. Bu basit hakikatleri CHP’li Milletvekili Gürsel Erol’a hatırlattık ve hatırlatmaya devam edeceğiz. 
Bıkmadan, usanmada, sabırla …"