Milletvekili Açıkkapı'dan Yatırımcılara Elazığ Çağrısı

Açıkkapı, Elazığ'ın konum itibariyle Doğu Anadolu Bölgesinde kavşak noktada olduğunu vurgularken, 'Özellikle ikinci Organize Sanayi Bölgemizde ilimiz ciddi yatırımcılar bekliyor ve buradan bütün yatırımcı kardeşlerimize Elazığ'ın kendileri için büyük bir fırsat olacağını ifade etmek istiyorum. 6. bölge teşviklerinden faydalanabilecekleri ve birçok avantajı bulabilecekleri bir il olan Elazığ'ımıza yatırımcılarımız bekliyor' dedi.

Milletvekili Açıkkapı'dan Yatırımcılara Elazığ Çağrısı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Açıkkapı’nın TBMM’de düzenlediği basın toplantısında ayrıca şu ifadeler yer alıyor:

Biliyorsunuz, AK Parti siyasi hareketimizde değişim devam ediyor. Sayın Cumhurbaşkanımızın başkanlığında gerçekleşen MYK toplantısında Zonguldak, Kastamonu, Osmaniye, Adıyaman, Gaziantep, Erzincan ve Afyonkarahisar illerimize yeni il başkanları atandı. Ben atanan il başkanlarımıza başarılar dilerken, görevi devreden, bayrağı devreden il başkanlarımıza da bugüne kadar yapmış oldukları tüm hizmetler için teşekkür ediyorum.

Tabii, geçtiğimiz hafta Türkiye'de her birimizin yüreğini burkan, acıtan yangınlar meydana geldi.  Diyarbakır ve Mardin arasındaki yangınlarda 15 canımızı yitirdik. Ben hayatını kaybeden bütün vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet diliyorum, yakınlarına ve Diyarbakır, Mardin illerindeki yaşayan bütün vatandaşlarımıza da sabrı cemil diliyorum. Burada meydana gelen yangında yaralanan iki kişinin tedavisi sürüyor, 73'ü taburcu edildi. Yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum.

TERÖRİST İSRAİL'İN GAZZE'DEKİ SOYKIRIMI

İsrail'in 7 Ekim'den bu yana Filistin'de, Gazze'de Müslüman kardeşlerimize yönelik soykırımı devam ediyor. İsrail'i buradan bir kez daha lanetliyoruz, kınıyoruz. Terörist İsrail Devleti bu mezalime devam ederken, bu soykırıma devam ederken, maalesef dünya sadece izlemekle yetiniyor. Bir an önce bu mezalimin durmasını diliyoruz. Rabbim burada şehadete eren bütün Müslüman kardeşlerimize rahmet eylesin, imdat eylesin inşallah diyoruz.

HAMAS LİDERİ HANİYE'NİN KIZ KARDEŞİNİN ŞEHADETİ

 Hamas lideri İsmail Haniye'nin kız kardeşi ve yeğenlerinin de olduğu yine her gün onlarca yüzlerce şehit haberini almaya devam ediyoruz. Daha önce oğlu ve torununu kaybeden İsmail Haniye ailesinden yine şehitler vardı. Tabii bu şehitler, Sayın İsmail Haniye'nin ifade ettiği gibi her bir şehit benim evladımdır diyordu. Binlerce kadın , çocuk Filistinli kardeşimiz şehadete erdiler ve her biri İsmail Haniye'nin evladıdır. Bütün Müslümanların evladıdır. Ben hayatını kaybeden, şehadete eren bütün Gazzeli, Filistinli kardeşlerimize yüce Allah'tan rahmet diliyorum ve bir dileğimizle, bir temennimiz de dünyanın artık bu mezalime, bu soykırıma sessiz kalmaması, görmezden gelmemesidir. Biliyoruz ki dünya bu sessizliğini bozar ve bir an önce İsrail'e bir ders verilir ve buradaki soykırım, mezalim sona erer inşallah diyoruz.

İNŞALLAH BİZİM ÇOCUKLAR TUR ATLAYACAK

Tabii bu arada  Türkiye milli takımımızın maçları var. İlk maçında Gürcistan'ı 3-1 mağlup eden ülkemiz, Portekiz karşısında mağlup oldu. Tabii sporda galibiyet kadar mağlup olmak da var. Galibiyetlere seviniriz, mağlubiyetlere üzülürüz. Çarşamba günü Çekya ile bir maçımız var ve ben bizim çocuklarımızın Çekya karşısında inşallah turu atlayacak bir skor elde edeceklerine inanıyorum.

ESKİ DEM'Lİ VEKİLİN TÜRKİYE'NİN AVRUPA KUPASINDAKİ MAĞLUBİYETİNE SEVİNMESİ

Tabii burada önemli olan husus şu: Biz her galibiyete sevinir, her mağlubiyete üzülürüz. Ama maalesef bu ülkede yaşayan, bu ülkenin havasını soluyan, suyunu içen, ekmeğini yiyen, devletinden maaşını alan bir kısım milletvekillerinin Portekiz yenilgisi sonrasında telaşla Portekiz bayrağı aramasını ve Twitter'da Portekiz'i kutlamasını kınıyoruz. Bu, bu topraklarda yaşayan hiç kimsenin yapabileceği, rıza gösterebileceği bir durum değildir. Dolayısıyla eski HDP milletvekili Ferhat Encü'nün bu akıl dışı, bu topraklardan nifakı, husumeti arttırmaya yönelik bu tavrını şiddetle kınıyorum. Bu topraklarda yaşayıp, bu toprakların havasını soluyan, bu milletin maaşını alan, bu devletin maaşını alan hiç kimsenin bunu yapmaya hakkı ve haddi yoktur.

KENDİLERİNİ KÜRTLERİN TEMSİLCİSİ OLARAK GÖREN DEMLİLER BÜYÜK BİR YANILGI İÇERİSİNDELER

Biz bin yıldır bu topraklarda kardeşçe yaşıyoruz. Türkler, Kürtler, Zazalar, Çerkezler ve daha birçok kardeşimizle bu toprakları biz birlikte vatan ettik, vatan yaptık ve kendisini sadece Kürtlerin temsilcisi olarak görenlerin büyük bir yanılgı içerisinde olduklarını buradan ifade etmek istiyoruz. HDP asla Kürtleri temsil eden bir parti değildir. Kürtler, inançlı Kürtler, bu devlete, bu bayrağa aşıktır. Ama Kandil uzantılı talimatlarla on yıllardır bu ülkede düşmanlığı, nifakı yaymaya çalışan bir anlayışla hareket ediyor. Bu ülke topraklarında şehadete eren vatandaşlarımızın, güvenlik güçlerimizin, askerimizin, polisimizin, korucularımızın şehadetleri için bir gün olsun taziye mesajı yayınlamayanlar, maalesef bu ülkeye en büyük kötülüğü yapmaktadırlar. Bu anlamda ben HDP ile demlenen tüm siyasi partilerin de kendilerini bir gözden geçirmelerini bekliyorum. Bu ülkede, bu ülkeyi bölmeye çalışan, bu ülkedeki kardeşliği bitirmeye çalışan hiç kimseye, hiç kimsenin bir prim verme gibi lüksü yoktur.

Bu anlamda ben bütün siyasi partilerin aynı tavrı ve bu hastalıklı zihniyete karşı tavırlarını ortaya koymalarını bekliyorum, ümit ediyorum. Çünkü bu ülkede Zazaları, Kürtleri, Türkleri, farklı etnik grupları yaşayan 85 milyon olarak bizler, bu ülkenin geleceğe taşınması anlamında, ilelebet, sonsuza kadar birlikte kardeşçe yaşayabileceğimiz toprakları, vatanı hep birlikte inşallah ileriye taşıyacağız. Bu konuda kararlılığımız tamdır.

Tabii Kandil uzantılı, Kandil'in talimatlarına göre hareket eden HDP'lileri asil milletimiz biliyor, milletimizin sinir uçlarıyla oynayanları gayet iyi tanıyor, gayet iyi biliyor ve bunların o kirli zihniyetleri, kirli elleri bizim kardeşliğimizi asla bozamaz.

YATIRIMCILARA ELAZIĞ ÇAĞRISI

İlimiz Elazığ, Doğu Anadolu Bölgesi'nde tam bir kavşak noktasında bulunan bir ildir. Özellikle şehirlerarası ulaşım anlamında muazzam bir konumdadır. Birinci Organize Sanayisi ve şu anda altyapısı devam eden ikinci Organize Sanayisi ile birlikte hem ilimiz ekonomisine hem Türkiye ekonomisine önemli katma değer katmaktadır. Yeraltı zenginlikleriyle ülke ekonomisine ciddi katma değer sağlamaktadır. Burada özellikle hem havayolu hem demiryolu hem karayolu ağıyla birçok yatırımcının aramayacağı imkan ve fırsatlara sahiptir. İlimiz hem sosyal hayatıyla hem üniversitesiyle hem STK'larıyla burada yatırım yapacak kardeşlerimizin mutlu olabilecekleri bir ildir.

Elazığ bu anlamda özellikle ikinci Organize Sanayi Bölgemizde ilimiz ciddi yatırımcılar bekliyor ve buradan bütün yatırımcı kardeşlerimize Elazığ'ın kendileri için büyük bir fırsat olacağını ifade etmek istiyorum. 6. bölge teşviklerinden faydalanabilecekleri ve birçok avantajı bulabilecekleri bir il olan Elazığ'ımıza yatırımcılarımız bekliyor.