MHP'den Elazığ'da Milletvekilliğine Kaç Kişi Başvuru Yaptı?

14 Mayıs 2023 tarihinde gerçekleşecek olan 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için, Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekilliği Aday Adaylık başvuruları, 14 Mart tarihinde başladı ve 21 Mart saat 17.00 itibari ile sona erdi.

MHP'den Elazığ'da Milletvekilliğine Kaç Kişi Başvuru Yaptı?

Konuyla ilgili açıklamada bulunan MHP Elazığ İl Başkanı Yunus Bal, yapılan incelemeler sonucunda Elazığ'da 21 kişinin başvuru yapma hakkı kazandığını açıklad.

Başkan Yunus Bal'ın açıklaması şu şekilde:

"Bu doğrultuda, Elazığ Milletvekilliği Aday Adaylığı için yapılan incelemeler sonucu 21 kişi başvuru yapma hakkını kazanmıştır.

Partimize olan bu teveccüh bizleri ziyadesiyle mutlu etmiş, hemşehrilerimizin teşkilatımıza olan ilgisi ve güveni sorumluluğumuzu daha çok arttırmıştır. Hamdolsun bizler bu sorumluluğun farkındayız ve bu inançla hareket ediyoruz. 

14 Mayıs’da önemli bir seçim gerçekleştireceğiz. İnşallah kadirşinas hemşehrilerimizin desteğiyle Elazığ'dan en iyi oy oranıyla ilimizi Ankara'da temsil etmek üzere Vekiller çıkaracağız. Listede olan, olmayan tüm kardeşlerimizle birlikte sahada bir bütün halinde çalışacağız. Halis niyetle, samimiyetle, içtenlikle çalışanı Allah da sever, kulu da sever. Unutmamalıyız ki, bizim için öncelikli olan davanın kendisidir. Davamız tüm makamların üstündedir.

Bu duygu ve düşüncelerle, 28. Dönem Milletvekilliği Aday Adaylık sürecimizin hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Allah'tan niyaz ediyor, tüm aday adayı arkadaşlarımıza da canı gönülden başarılar diliyorum. 

Memleketinin dertleriyle dertlenen, meydana çıkıp bu yarışta bende varım diyen herkesi çok kıymetli buluyorum. İnşallah bu süreç hepimiz için hayırlı olacaktır. Adaylık sürecinde aday adaylarımız birbirini rakibi olarak görmeyecek, partimizi büyütmek için, kardeşlik hukuku içinde yarışarak, üç hilal sancağı dahada yukarı taşımak için mücadele edecektir.

Rabbim bizleri mahçup etmesin.."

İşte başvuru yapan isimler:

MHP'den Elazığ'da Milletvekilliği'ne Kaç Kişi Başvuru Yaptı?