Messi mi Üçocak mı?

Elazığ'ın Arıcak ilçesine bağlı Üçocak beldesinde bulunan Üçocak İlkokulunun  ismi teknik bir hata ya da dikkatsizlik sonucu olacak ki haritalarda 'Lionel Messi İlkokulu' olarak geçmiş.

Messi mi Üçocak mı?
TAKİP ET Google News ile Takip Et

 Belde Belediye Başkanı Yılmaz Yegül ise 1953 tarihinden beri okulun adının Üçocak İlkokulu olduğunu belirterek, "Bir yanlışlık olmuş ama biz memnunuz böyle kalsın. Hatta isim değişikliği için kaymakamlık ve ilgili kurumlarla görüşeceğim. Messi Türkiye'ye gelirse buraya davet edeceğiz" demiş.

Nasıl yani Başkan, çok anlayamadık.. Kendi beldenin adını taşıyan bir okulun adının yanlışlıkla haritalarda Messi olarak gösterilmesine yaklaşımınız bu mu olmalıydı? Başkanı olduğunuz beldenin isminin silinerek yerine Messi okulu yazılmasından rahatsız olmayıp hatta memnun olunmasının sebebi bu futbolcunun beldeye gelmesimidir…  Böylesine teknik bir hatanın varlığını tespit ettikten sonra yanlışın düzeltilmesini istemek varken adı geçen dünyaca ünlü bir futbolcunun adına,   belde isminin kurban edilmesi, çok memnun olunacak bir durum değil.