Malatya'dan Türkiye İçin Resmen Kıyamet Alameti.. Kara Haber 5 Dakikada Her Yere Yayıldı, Erik Ağacında Hayret Manzarayı Gördü

Malatya'dan tüm Türkiye için resmen kıyamet alameti haberi geldi. Pütürge ilçesinde bulunan bir bahçeden gelen kara haber 5 dakikada her yere yayıldı. Erik ağacındaki manzarayı gören vatandaş şaşkınlıkla kalakaldı. Bu kadarı artık kıyamet alameti.

Malatya'dan Türkiye İçin Resmen Kıyamet Alameti.. Kara Haber 5 Dakikada Her Yere Yayıldı, Erik Ağacında Hayret Manzarayı Gördü

Pütürge ilçesi Bölükkaya Mahallesi’nde yaşayan ve uzun süredir çiftçilik yapan Abdullah Karakuş, bazı akademik çevrelerden aldığı destekle yaklaşık 5 dönümlük alanda meyve yetiştiriciliği yapıyor.

ŞAŞKINLIKTAN KALAKALDI

Kayısı, erik, dut, şeftali gibi çeşitli meyvelerde zaman zaman ıslah çalışmaları da gerçekleştiren çiftçi Abdullah Karakuş, bahçesindeki erik ağacında kayısı meyvesinin yetiştiğini gördüklerinde şaşırdıklarını söyledi.

.Malatya'dan Türkiye için resmen kıyamet alameti.. Kara haber 5 dakikada her yere yayıldı. Erik ağacında hayret manzarayı gördü - Resim: 4

''KAYISI UYGULAMAMIZ VARDI''

Yaşanan olayın Türkiye’de bir ilk olduğunu düşündüklerini kaydeden Abdullah Karakuş, "Yaklaşık 14 yıldır bazı akademisyenler ile birlikte çeşitli meyve ağaçları üzerinde çalışmalar yapmaktayız. 3 yıl önce erik ağaçları üzerinde kayısı uygulamamız vardı.

''VERİM ALDIK''

Bu yıl verim almaya başladık. Bizler de şaşırdık. Erik ağacında kayısı çağlası yetişmiş durumda. İlerleyen dönemlerde ürünleri çoğaltarak daha da detaya inmek istiyoruz” diye konuştu.