Kovancılar'da Kadınların İşsizliğini Bitiren Proje!

Kovancılar ilçesinde faaliyet geçen tekstil fabrikası ilçe ekonomisine önemli bir katkı sunarken ilçede çalışmak isteyen kadınlar içinde ekmek kapısı oldu.

Kovancılar'da Kadınların İşsizliğini Bitiren Proje!

Elazığ’ın Kovancılar ilçesinde Elazığlı iş insanı Mehmet Erginöz tarafından kurulan tekstil fabrikası üretime başlarken ilçede kadın işsiz sayısını da bir hayli azalttı. Fabrika hakkında bilgiler veren Ziggler Tekstil Fabrikası Müdürü Ercan Kaya “5 aydır tekstil fabrikamız hizmet veriyor. Şu an için 65 kişi çalışıyor. Üretim aşamasında çalışan ustabaşımız hariç bütün personelimiz kadınlardan oluşuyor. Bu da ilçemizde çalışmak isteyip de iş bulamayan kadınlarımız için önemli bir istihdam imkanı sağladı.

Kovancılar'da Kadınların İşsizliğini Bitiren Proje!

Şuan için fason üretim yapıyoruz firmaların taleplerine göre her türlü tekstil üretiminin dikimini yapıyoruz. İlerleyen zamanlarda kendi işimizi de yapmayı planlıyoruz. Şu an zaten İstanbul'dan yurt dışına takım elbise gönderiyoruz. Fabrikamızda 5 bantta üretim yapılabiliyor. Bir bantta kendi ürünlerimizi üreteceğiz. Tüm çalışmalarımızı planlarımızı ona göre yapıyoruz. Pantolon ve yelekleri burada üreteceğiz.

Kovancılar'da Kadınların İşsizliğini Bitiren Proje!

KOVANCILAR'DA İSTİHDAMDA CİDDİ BİR KATKIMIZ VAR

İstihdamı artırmaya yönelik çalışmalara hız verdiklerini kaydeden Kaya " Fabrikamızın işleyişi ilerledikçe ilçemize katkımız daha büyük olacaktır. Şu an sadece bir bant çalıştığımız halde 65 kişi çalışıyor. Bunun kesimhanesi depolamayı düşündüğünüzde fabrikamız şu an 300 kişiye rahatlıkla istihdam sağlayabilir. Sistem tam oturduğunda isteseniz de 300 kişinin altında işçi çalıştıramazsınız.

Kovancılar'da Kadınların İşsizliğini Bitiren Proje! Fabrika tam kapasite çalıştığında ilçemize her ay ortalama 5 milyon TL'nin üzerinde nakit para girmesini sağlayacağız. Kovancılar'da sadece bir işletmenin personeline ödediği aylık maaş olarak çok ciddi bir katkımız var” ifadelerini kullandı.