Koray Aydın, Partisinden İstifa Etti

Bir süredir istifa edeceği haberleriyle gündeme gelen partinin kurucu isimlerinden Ankara Milletvekili Koray Aydın, partiden istifa ettiğini açıkladı.

Koray Aydın, Partisinden İstifa Etti
TAKİP ET Google News ile Takip Et


Koray Aydın kararını sosyal medya paylaşımıyla duyurdu. Aydın’ın istifa metninde dikkat çekici ayrıntılar yer aldı.

AKŞENER'E SUÇLAMA

“İYİ Parti’deki bütün bu erime ve gerileme süreci, bizzat Sayın Akşener’in sevk ve idaresinde gerçekleşti.” diyen Koray Aydın, “İYİ Parti’de varlığımıza, görüş, fikir ve önerilerimize artık pek fazla ihtiyaç duyulmadığına üzülerek kanaat getirmiş bulunuyorum.” dedi.

"BELLİ BİR BİRİKİMİN SONUCU"

İYİ Parti’nin eski genel başkanı Meral Akşener’in, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la Beştepe’de yaptığı görüşmeye değinen Koray Aydın, “Bu kanaate varmamda Saray’daki malum görüşme ve sonrasındaki gelişmeler, bardağı taşıran son damla olmuştur. Dolayısıyla bu kanaatim yaklaşık iki yıllık bir sürece dayanan, belli bir birikimin sonucudur.” dedi.

"ÜZÜLEREK İSTİFA EDİYORUM"

Koray Aydın, “İYİ Partili dava arkadaşlarımla yaptığım uzun istişareler sonucunda; özetle ifade ettiğim gerekçelerle, Kurucular Kurulu Üyesi ve Ankara Milletvekili olduğum, belli dönemlerde önemli görevler üstlendiğim İYİ Parti'den üzülerek istifa ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Aydın, yoluna bağımsız olarak devam edeceğini de açıkladı.