KHK'lıların Görevlerine İadesi Vaatleri Sürüyor

Millet İttifakı'nın adayı CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun ardından danışmanı Recep Cengiz de KHK ile uzaklaştırılan hakimleri, savcıları, askerleri ve bürokratları görevlerine iade edeceklerini açıkladı.

KHK'lıların Görevlerine İadesi Vaatleri Sürüyor

Geçtiğimiz günlerde soruları yanıtlayan Kılıçdaroğlu, "Selahattin Demirtaş ve Osman Kavala'nın serbest kalmasını istiyorsanız bana oy vereceksiniz demiştiniz" sözlerine, "Evet, bana oy vereceksiniz" şeklinde yanıt vermiş, ayrıca daha önce de vadettiği gibi Gezi Parkı ve KHK tutuklularını da serbest bırakacağını belirtmişti.

Kılıçdaroğlu'nun danışmanı da aynı şeyleri söyledi.

Kılıçdaroğlu'nun danışmanı Recep Cengiz de CHP liderinin vaadini tekrarladı.

Cengiz, İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin organizasyonunda yaptığı konuşmada, "KHK ile uzaklaştırılan hakimleri, savcıları, askerleri, bürokratları görevlerine çağıracağız" ifadelerini kullandı.

Bilindiği üzere kanlı darbe girişiminin ardından FETÖ ve PKK gibi terör örgütleriyle ilişkisi bulunan isimler Kanun Hükmünde Kararnameler (KHK) ile görevden uzaklaştırılmıştı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan karşısında birleşerek Kemal Kılıçdaroğlu'nu ortak aday olarak belirleyen muhalefet partileri KHK ile görevden uzaklaştırılan terörle ilişkili kişileri yeniden devlet kurumlarına yerleştirmeyi vadediyor.