Katliam Gibi Olay! 6 Kişiyi Öldürüp İntihar Etti

Gaziantep'te Suriye uyruklu Mustafa Hıdır, gün içinde tartıştığı 5 kişiyi öldürdükten ve 2 kişiyi yaraladıktan sonra, polis tarafından yakalanacağını anlayınca intihar etti. Olay, gece saatlerinde kentin 3 farklı mahallesinde meydana geldi.

Katliam Gibi Olay! 6 Kişiyi Öldürüp İntihar Etti
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Gaziantep’te Suriye uyruklu Mustafa Hıdır, gün içinde tartıştığı 5 kişiyi öldürdükten ve 2 kişiyi yaraladıktan sonra, polis tarafından yakalanacağını anlayınca intihar etti. Olay, gece saatlerinde kentin 3 farklı mahallesinde meydana geldi.

Olayın başlangıcı Vatan Mahallesi’nde bir berber dükkanında gerçekleşti. Mustafa Hıdır, tartıştığı kişilerden birini berberde tıraş olduğu sırada tabancayla vurarak öldürdü. Bu saldırı sırasında berberde bulunan diğer vatandaşlar panik içinde kaçtı. Cinayetin ardından Mustafa Hıdır, Üçoklar Mahallesi’ne geçerek tartıştığı kişilerin kaldığı eve gitti.

Hıdır, Üçoklar Mahallesi’ndeki eve girerek içeride bulunan 6 kişiye rastgele ateş açtı. Saldırı sonucu 4 kişi hayatını kaybederken, 2 kişi yaralandı. Silah seslerini duyan çevre sakinleri hemen 112 Acil Çağrı Merkezi’ni arayarak durumu bildirdi.

Polis ekipleri, cinayetlerin bağlantılı olduğunu tespit ettikten sonra Mustafa Hıdır'ı yakalamak için geniş çaplı bir operasyon başlattı. Ekiplerin peşine düştüğü Hıdır, kendi evinin bulunduğu Barak Mahallesi’nde polisleri görünce, kullandığı tabanca ile intihar etti.

İntihar eden Mustafa Hıdır ve öldürdüğü 5 kişinin cansız bedenleri, olay yerinde yapılan incelemenin ardından otopsi için Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı. Yaralı 2 kişinin ise hastanede tedavi altına alındığı ve hayati tehlikelerinin devam ettiği öğrenildi. Olayla ilgili inceleme sürüyor.