Kamu Çalışanlarına Kötü Haber! Personel Servisleri Kaldırılıyor

Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı tarafından hazırlanan yeni rapora göre, ekonomik olmayan hatlardaki servis araçları kaldırılacak ve çalışanlara toplu taşıma kartı sağlanacak.

Kamu Çalışanlarına Kötü Haber! Personel Servisleri Kaldırılıyor
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı, kamuda tasarruf önlemleri kapsamında yeni bir adım attı. Artan ulaşım giderlerini kontrol altına almak amacıyla, kamu kurum ve kuruluşlarında makam araçları ve ekonomik olmayan servis hatları kaldırılacak. Tasarruf tedbirleri, memurların kullanımındaki servis araçlarına da yönelik olacak.

Sözcü gazetesinde yer alan bilgilere göre, ekonomik olmayan güzergahlarda servis araçları kaldırılacak ve yerine memurlara toplu taşıma kartları verilecek. 

Enflasyonla mücadele çerçevesinde, ihtiyaç fazlası olarak değerlendirilen kamuya ait araçların satışı da gündemde. Bu adımlar, kamuda mali disiplin ve verimliliğin artırılması amacını taşıyor. İkinci yarıyılda devreye alınması planlanan tasarruf uygulamaları, kamu harcamalarının daha etkin yönetilmesine katkı sağlayacak.