Kadın Sokağa Çıkarsa Dünya Değişir!

Süslü Kadınlar Bisiklet Turu Elazığ Temsilcisi Mehtap Yavuz, 2013 yılında İzmir'de başlayan bu turu Elazığ'da da gerçekleştiriyoruz. 17 Eylül 2023 Pazar günü saat 17.00'da Elazığ Cumhuriyet Meydanında olacağız.

Kadın Sokağa Çıkarsa Dünya Değişir!

Yolların  sadece motorlu taşıtlara ait olmadığını göstermek istediklerini belirterek, "Bu yüzden de süslü renkli eğlenceli bir şekilde dikkat çekmeyi amaçlıyoruz. Aynı zamanda kadın bisikletlilere de dikkat çekmek istiyoruz. Bundan sonra da kadınların görünür olduğu etkinliklere devam edeceğiz”dedi.

 Organizatör Mehtap Yavuz,”Süslü Kadınlar Bisiklet Turu onlarca il/ilçede eş zamanlı yapılan bir bisikletli kadın etkinliğidir.

SKBT 2013 yılından beri her yıl Dünya Otomobilsiz Kentler Gününde yapılmaktadır. İZMİR merkezli başlayıp, dünyanın bir çok şehrine yayılan farkındalık etkinliğidir.

Turu herhangi bir kuruluş, kurum, parti, şirket düzenlemez. Bağımsız kadınlar tarafından gönüllü olarak organize ediliyor.

Kadın Sokağa Çıkarsa Dünya Değişir!

Amacı daha çok kadını bisiklet sürmeye özendirmek aynı zamanda bisiklet kullanıcıları için güvenli bisikletli ulaşım altyapısı talep etmektir.

İklim Değişikliği var ve biz bisikleti bir gezegenin sorunlarına bir çözüm olarak görüyoruz. Dünyayı daha iyi yaşanabilir bir hale getirmenin adımını atıyoruz.

Tur için kayıt yaptırmanıza gerek yok. Bisikletinizi ve kendinizi süsleyip gelin.

Ücretsiz.

Lütfen etkinlikte sadece kendinizi temsil edin. Siyasi bir eylem değildir.

Tur yavaş ve kısa mesafedir.

Tur için bisikletinizi kendiniz temin etmelisiniz” dedi.