İYİ Parti'de 'Horoz' Polemiği

İYİ Parti Milli Güvenlik Politikaları Başkanı Mehmet Tolga Akalın ile nisan ayında Meral Akşener'in kararı ile Teşkilat Koordinatörlüğü görevine getirilen Süleyman Sırrı Özdolap arasındaki gerginlik sosyal medyaya taşındı.

İYİ Parti'de 'Horoz' Polemiği

Parti kurulduğundan bu yana teşkilat başkanı olarak görev alan Koray Aydın’ın, mart ayında yapılan divan değişikliği ile ‘siyasi işler başkanı’ olarak atanması sonrası İYİ Parti lideri Meral Akşener, Genel İdare Kurulu (GİK) üyesi Süleyman Sırrı Özdolap’ı Teşkilat Koordinatörlüğü görevine getirdi.

ELEŞTİRİLENLERE YANIT: HERKES İŞİNE BAKSA İYİ OLUR!

Bu değişiklik sonrası parti içerisindeki bir grubun Özdolap’tan rahatsız olduğu iddia edildi.
Bazı il ve ilçe teşkilatlarında yeni görevlendirmeler yapan Özdolap ise kendisine yöneltilen eleştirilere sosyal medya hesabı üzerinden, “Horoza sormuşlar: "Tavuk mu yumurtadan çıkar, yumurta mı tavuktan?" "Ben işimi yaparım, polemiğe girmem.” Bence de herkes işine baksa İYİ olur!” sözleriyle cevap verdi.

‘SENİN HOROZ, TEŞKİLATLARIMIZIN TAVUK OLDUĞU BİR DÜNYADA YAŞIYORUZ'
Özdolap, paylaşımını bir süre sonra silmesine rağmen Milli Güvenlik Politikaları Başkanı Mehmet Tolga Akalan, ekran görüntüsü aldığı paylaşıma şu ifadelerle karşılık verdi:

“Kurarken harcanan emekte, dökülen alın terinde yoktunuz. Onun için hem yıkıp hem de yıkarken bu kadar nobranlaşabiliyorsunuz. Senin horoz, teşkilatlarımızın tavuk olduğu bir dünyada yaşıyoruz. Ne yapalım? Baht utansın.”

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, mart ayında partisinin başkanlık divanını değiştirdi. Parti kurulduğundan bu yana teşkilat başkanı olarak görev alan Koray Aydın’ın, yeni divanda “siyasi işler başkanı” olarak görev alması dikkat çekerken, Teşkilat Başkanlığı da doğrudan Akşener’e bağlandı. Akşener ise nisan ayında yeni birim kurarak Teşkilat Koordinatörlüğü görevine Genel İdare Kurulu (GİK) üyesi Süleyman Sırrı Özdolap’ı getirdi. Bu atamadan parti içinde rahatsızlık yarattığı iddia edilmişti.