İşte Elazığlıların Heyecanla Beklediği O Proje

Deprem felaketleri ve pandemiye rağmen 5 yılda 116 projeyi yatırıma dönüştürerek Elazığ'ın gelecek vizyonuna değer katan Elazığ Belediye Başkanı ve AK Parti Elazığ Belediye Başkan Adayı Şahin Şerifoğulları, yeni dönemde Doğu Park, Masal Köyü ve Abdullahpaşa Kent Ormanı projelerini, Elazığ'a kazandıracak.

İşte Elazığlıların Heyecanla Beklediği O Proje
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Başkan Şerifoğulları'nın Yeni Yüzyılda Elazığ Vizyonu sloganıyla başlayacağı yeni hizmet ve eser seferberliğinde, marka projeleri Elazığ’a kazandırmanın hazırlığını yapıyor.

İşte Elazığlıların Heyecanla Beklediği O Proje

DOĞU PARK İLE ŞEHRİN DOĞU BÖLGESİNE YEPYENİ BİR YAŞAM ALANI KAZANDIRILACAK

Bu kapsamda Çevre ve Şehircilikte Elazığ Vizyonu başlığı ile Başkan Şerifoğulları, Elazığ’ın doğu bölgesine yepyeni bir yaşam alanı kazandıracak. Hayata geçirilecek Doğu Park projesi ile eski şehirler arası otobüs terminalinin yer aldığı yaklaşık 30 bin metrekarelik alan; yürüyüş ve bisiklet yolları, çocuk oyun alanları, süs havuzları, piknik alanları, kameriyeler, spor ve fitness sahaları, kafeterya, mescit ve sosyal donatılara sahip yepyeni bir yaşam alanı olarak düzenlenecek. Doğu Park, başta bölge mahalleleri olmak üzere şehrin hizmetine sunulacak.

İşte Elazığlıların Heyecanla Beklediği O Proje

MASAL KÖYÜ PROJESİ, ÇOCUKLARA HEDİYE EDİLECEK

Başkan Şerifoğulları yeni dönemde geleceğin teminatı çocukları da unutmadı. Bu kapsamda şehrin doğu yakasında 60 bin metrekare alan üzerinde çocukların masal kahramanlarıyla tanışarak hayal dünyaları zenginleştirilerek eğlenceli aktivitelerle dopdolu bir Masal Köyü kurulacak. Masal kahramanları platolarından, Dede Korkut masal ve eğitim çadırlarına, amfitiyatrodan seyir trenine, ters evden restoran ve kafeteryalara çok özel bir yaşam alanı çocuklara armağan edilecek.

İşte Elazığlıların Heyecanla Beklediği O Proje

ABDULLAHPAŞA KENT ORMANI, ELAZIĞ’A KAZANDIRILACAK

Başkan Şerifoğulları’nın şehre kazandıracağı Abdullahpaşa Kent Ormanı Projesiyle, sürdürülebilir bir gelecek ve daha yeşil bir Elazığ için Abdullahpaşa Mahallesi kuzey kısmında yer alan 1 milyon metrekarelik dağlık araziye, şehrin geleceğine nefes olacak ormanlık alan kimliği kazandırılacak. Elazığ Belediyesi’nin mega yeşil alan projelerinden biri olarak hayata geçirilecek Abdullahpaşa Kent Ormanı, vatandaşların rahat ve huzurlu bir ortamda dinlenebilecekleri, içerisinde bisiklet ve yürüyüş yollarının bulunduğu geniş bir rekreasyon alanı olacak.

İşte Elazığlıların Heyecanla Beklediği O Proje