''İşte Benim Hizmetim''

CHP Milletvekili Gürsel Erol, siyasi rakiplerinin 'Elazığ'a ne hizmetin oldu?' eleştirilerine,  kendi girişimleri ile İBB tarafından yapımı devam eden 348 milyon TL değerindeki Gazi Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi'nin önünden cevap verdi ve ''işte benim hizmetim'' dedi.

''İşte Benim Hizmetim''

Kübra Kabukçu/14 Mayıs seçimlerine sayılı günler kala siyasetin tansiyonu da yükseliyor.

Beş yıl boyunca  muhalefet milletvekili olarak görev yapan Gürsel Erol, bu süreçte şehrin sorunlarını başta TBMM olmak üzere birçok platformda dile getirmekle kalmamış, kendi girişimleri ile İstanbul, Ankara ve İzmir Büyükşehir Belediyeleri tarafından yapımı üstlenilen üç okulu da ilimize kazandırmıştı.

“ELAZIĞ’A HİZMET BENİM İŞİM” SLOGANI TARTIŞMA KONUSU OLDU

2018 seçimlerine “Elazığ’ın Sesi” sloganıyla giren ve uzun süre bu sloganı kullanmaya devam eden CHP Milletvekili Gürsel Erol, son bir yılda “Elazığ’a Hizmet Benim İşim” sloganını kullanmaya başladı.

Muhalefet milletvekili olmasından kaynaklı bu sloganı yanlış ve abartılı bulan Erol’un siyasi muhalifleri, “Senin bu şehre ne hizmetin var?”  söylemini geliştirdiler. 

CHP milletvekili Gürsel Erol, bu eleştirilere karşı “Benim bu şehre üç okulun yapılması hizmetim var, benim bu şehrin afet bölgesi kapsamına alınmasında katkım var” diyerek karşılık verdi.

''İşte Benim Hizmetim''

ELAZIĞ’A KAZANDIRDIĞI ESERLERLE CEVAP VERDİ

Seçim kampanyası  sürecinde  “Elazığ’a Hizmet Benim İşim” sloganı tartışılırken  Gürsel Erol, Elazığ’a kazandırdığı hizmetlerden biri olan Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin yapımı devam eden inşaatı önünden cevap verdi.

348 MİLYONLUK YATIRIM

Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı devam eden 348 milyon liralık okulun, inşaat alanında incelemelerde bulundu. 

Elazığ'da 24 Ocak 2020 tarihinde meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremde ağır hasar alan birçok okul yıkılmıştı.

''İşte Benim Hizmetim''

AK PARTİ MİLLETVEKİLİ BULUT’UN SATAŞMASIYLA GELEN ÜÇ OKUL

CHP deprem komisyonunun ilimizi ziyaretlerini eleştiren Ak Parti Milletvekili Metin Bulut, “Gezip gideceklerine keşke bir okul yapsalardı” açıklamasında bulunmuş,  CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol da bu açıklama üzerine, “Metin bey doğru söylüyor biz bunu düşünememiştik, ilk işim şehre okul kazandırmak” diyerek İstanbul, Ankara ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlarıyla görüşerek Elazığ’a okul yapmaları konusunda ikna etmişti.

OKULUN İNŞAATI YÜKSELİYOR

CHP Milletvekili Gürsel Erol’un  girişimleriyle Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak yeni binasının temeli, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP TBMM Grup Başkanvekilleri, CHP Genel Başkan Yardımcıları ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından geçtiğimiz aylarda atılmıştı.

Elazığ protokolünün  katılmayıp sadece dönemin Milli Eğitim İl Müdürü Feyzi Gürtürk’ün katıldığı temel atma töreninin ardından okulun yapımı hız kesmeden devam etti. 

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, devamlı  ziyaret ettiği okulun inşaat alanına yeniden gelerek çalışmaları yerinde inceleyip firma yetkililerinden bilgi aldı. Şantiye alanında incelemelerde bulunan Milletvekili Erol, yapımı devam eden okul inşaatının bittiğinde Türkiye’ye örnek bir proje olacağının altını çizdi. 

''İşte Benim Hizmetim''

EROL: “PRESTİJLİ  BİR PROJE”

Gazi Meslek ve Teknik Anadolu Lisesinin önünde olduklarını belirten Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, “Bu projeyi ben çok önemsiyorum aynı zamanda İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’da çok önemsedi. Buradaki proje Milli Eğitim Bakanlığının bir projesi değil. Bu projenin mimarı dünya ödüllerine sahip İstanbul’da Atatürk Kültür Merkezinin projesini çizen mühendistir. Aynı zamanda Ankara’da ki TED Kolejini çizen bir mimardır. Mimar ve mimarın çizdiği proje Türkiye’de örnek bir projedir. Burası yaklaşık olarak, KDV ve fiyat farkıyla İstanbul Büyükşehir Belediyesine maliyeti  348 milyon liradır. Bu parasal değeri de aynı zamanda Milli Eğitim Bakanlığının kendi yatırımları içerisinde en büyük yatırımdır. Bakanlık kendi projelerine dahi bu kadar büyük ölçekte bir kaynağı tek yapı içerisine aktarma şansına sahip değil. Bu proje özel bir proje. Ekrem İmamoğlu bu projeyi çok önemsedi.” dedi.

''İşte Benim Hizmetim''

“MESLEK LİSELERİNİ ÖNEMSİYORUM”
 Türkiye’de yaşanan olumsuzluklardan sonra meslek liselerinin öneminin bir kez daha ortaya çıktığını dile getiren Erol, “Burası aynı zamanda meslek yetiştirme kurumu. Burada atölyeler var. Arkamdaki yapılar, eğitim alanları. Sağ taraftaki diğer binalar ise tamamen atölyelerin olduğu alanlardır. Bu proje bir okul değil. Bu proje bir üniversitenin dekanlık kampüsü gibi özel bir proje. Türkiye’de örnek olacak bir proje. Bundan sonra da Elazığ’ın eğitim hayatına inanılmaz derece de katkı verecektir.”

“NE YAPMIŞ Kİ DİYENLER” GÖRSÜNLER”

 Seçim dönemlerinde kullandığı “Elazığ’a hizmet benim işim”  sloganından bazı siyasilerin “ne yapmış ki?” dediklerini hatırlatan CHP Milletvekili Gürsel Erol, “Bu proje bizim Ekrem İmamoğlu’ndan rica ettiğimiz ve üç büyükşehir  belediye başkanımızın yapmış olduğu projelerden birisidir. Bu projenin Türkiye’de 2 tane tek örneği var ikisi de İstanbul’dadır. İkisini de İstanbul Valiliği ve İl Özel İdare kanalıyla yapmıştır. Türkiye’de hiçbir belediyenin okul yapma sorumluluğu olmadığı halde İstanbul Belediyesi, Elazığ’da ki eğitim hayatına katkı vermek amacıyla, bu projeyi Elazığ’a hediye etmiştir. Ben buradan başta İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na Belediye Meclisinde oy birliğiyle karar veren tüm siyasi partilerin üyelerine, mimarlarımıza, İstanbul Büyükşehir Belediyesinin teknik elemanlarına, burada çalışanlara ve yüklenici firmalara çok teşekkür ederim. Güzel bir iş çıkacak. Bu okul Elazığ için örnek bir proje olacak ve Elazığ bundan sonra eğitim hayatında yeni bir projeye imza atarken herkes burayı gösterecek. Elazığ’ımıza hayırlı uğurlu olsun. Ben burayı devamlı  ziyaret ediyorum. Ziyaret etmemde ki amaçta inşallah yıl sonuna kadar burayı yetiştirerek önümüzdeki eğitim yılında da çocuklarımızla birlikte bende Milletvekili olarak aralarında olurum” dedi.