İsrail Ateşkes Kararını Açıkladı: Esir Tesliminden Sonra Savaş Bitecek

Son dakika haberi... ABD Başkanı Joe Biden'ın 3 aşamalı ateşkes önerisine İsrail'den olumlu cevap geldi. İsrail, esirlerin tesliminden sonra savaşın bitmesini kabul etti...

İsrail Ateşkes Kararını Açıkladı: Esir Tesliminden Sonra Savaş Bitecek
TAKİP ET Google News ile Takip Et

AK Parti'de kongre süreci Ekim ayında başlıyor
PMYO sınav sorularını çalan FETÖ üyeleri yakalandı!
İsrail, ABD Başkanı Joe Biden'ın önerdiği "kalıcı ateşkes, işgal güçlerinin Gazze Şeridi'nden çekilmesi, yeniden inşa ve esir değişimiyle" ilgili teklifine cevap verdi. İsrail, savaşın sonlanması için esirleri şart koştu. 
"ESİR TESLİMİ" ŞARTI
İsrail Devlet Televizyonu KANN İsrail'in ateşkes kararını açıkladı. KANN'da yer alan haberde, "İsrail esirlerin tesliminden sonra savaşın bitmesini kabul etti." ifadeleri yer aldı.

Öte yandan İsrailliler, Gazze Şeridi'nde ateşkes, esir takası anlaşması ve Başbakan Binyamin Netanyahu hükümetinin istifası talebiyle bu cumartesi de gösteri düzenledi. Başkent Tel Aviv'de toplanan yüzlerce gösterici, ellerinde İsrail bayrakları ve Netanyahu karşıtı dövizler taşıdı.

İsrail ateşkes kararını açıkladı: Esir tesliminden sonra savaş bitecek - 1. Resim

Öte yandan Gazze'deki İsrailli esirlerin aileleri, ABD Başkanı Joe Biden'ın açıkladığı ateşkes önerisinin çocuklarının geri dönüşü konusunda kendilerine umut verdiğini ancak Başbakan Binyamin Netanyahu'nun bu öneriyi baltalayabileceğini belirtti.

BEYAZ SARAY: HERKES SESİNİ YÜKSELTSİN
Beyaz Saray tarafından bugün yapılan açıklamada, “Şimdi barış isteyen herkes sesini yükseltmelidir. Hamas liderlerine teklifi kabul etmelerini, teklifin gerçek ve kalıcı olması için çalışmaları ve bu trajik savaştan daha iyi bir gelecek çıkarmaları gerektiğini bildirmelidir” ifadeleri kullanıldı. Açıklamada Biden’ın, "Bu yeni aşamaya başlamanın zamanı geldi. Rehinelerin eve dönmesi, acıların sona ermesi, İsrail'in güvende olması için bu savaşın bitme vakti geldi” dediği aktarıldı.

"OY BİRLİĞİYLE KABUL ETTİ"
İsrail savaş kabinesi üyesi Gantz, ateşkes kararının kabinede oybirliğiyle kabul edildiğini duyurdu.