İmamoğlu'nu Dağıtan Pazarcı!

Seçim gecesi büyük hüsran yaşayan ve yalan oranlar açıklayarak milleti kandırmaya çalışan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, 'cumhurbaşkanı yardımcılığı hayali' için İstanbul'da sokağa indi.

İmamoğlu'nu Dağıtan Pazarcı!

Geçtiğimiz hafta sonu Tuzla ziyaretinden bir vatandaşın "Sizi sonunda İstanbul’da görebildik, şükürler olsun" tepkisiyle karşılaşan İmamoğlu'nun son durağı Bayrampaşa perşembe pazarı oldu.

İmamoğlu'nun ziyareti sırasında bir esnafın HDP ile işbirliği eleştirisi üzerine tartışma çıktı.

Esnafın "PKK’yla olanları istemiyorum" demesi üzerine öfkelendiği görülen İBB Başkanı, "Sen terbiyesiz birisin, ahlaksız birisin" dedi. Esnaf, daha sonra Ekrem İmamoğlu'nun şikâyeti üzerine gözaltına alındı.

Erdoğan ile Cumhur ittifakının hoşgörüsüz, eleştirilere tahammülsüz ve aykırı söylemlerde bulunan isimler hakkında yasal işlem başlatıyorlar suçlaması ve eleştirisi yapan Millet ittifakı mensupları, İmamoğlu’nun bu tavrını  nasıl açıklayacaklar merak ediyoruz.

Millet ittifakının terör örgütü ile işbirliği yaptığını pazarcı esnafı değil, HDP resmen açıklıyor. Biz Özdağ’ın açıklamalarına  rağmen Kılıçdaroğlu’nu sonuna kadar destekliyoruz diyor. Kandilin teröristleri bunu üç vakit yüksek sesle dillendiriyor. Ama tüm bunlar olurken garibim pazarcı esnafının sözü İmamoğlu’nu rahatsız ediyor. 

Millet İttifakının kandille iş tutmasının asıl yankısı sandıkta görülecek ve HDP, Türkiye Partisi olma şansını bir kez daha kaybedecek.