İLBANK Bölge Müdürlüğüne Elazığlı Mehmet Mücahit Başkıran Atandı

İLBANK Bölge Müdürlüğüne Elazığlı Mehmet Mücahit Başkıran Atandı

İLBANK Bölge Müdürlüğüne Elazığlı Mehmet Mücahit Başkıran Atandı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

2005 - 2014 yılları arasında Elazığ İller Bankasında çeşitli görevlerde bulunan Mehmet Mücahit Başkıran, İLBANK Genel Müdürlüğünde yaptığı başarılı çalışmalarının ardından yeniden Elazığ’a İLBANK Bölge Müdürü olarak atandı.

MEHMET MÜCAHİT BAŞKIRAN KİMDİR?

1975 yılında Elazığ’da doğdu.  İlk orta lise eğitimini Elazığ'da tamamladıktan sonra, Fırat Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği Bölümünden mezun oldu.

Çalışma hayatina Eti Krom A.Ş’de  başlayan Başkıran, Yeraltı  madenlerinde ve Ferro Krom üretim Fabrikasında 1998-2005 yılları arasında mühendislik yaptı.

2005 yılı Ocak ayında çalışmaya başladığı iller Bankası Elazığ Bölge müdürlüğü'nde 2014 yılına kadar Elazığ, Malatya, Tunceli ve Bingöl illerinde içmesuyu, kanalizasyon, atıksu arıtma tesisleri ile zemin etütleri konusunda mühendislik hizmetlerinde bulundu.

2014 yılından itibaren Ankara'da İller Bankası Genel Müdürlüğünde İmar Planına Esas Jeoloji Jeoteknik Etütler ile Mikro Bölgeleme Etütleri konusunda Türkiye'nin bir çok ilinde başarılı hizmetlere imza attı.

2018 yılından bugüne kadar aynı birimde Müdürlük görevini yürütmekte olan Mücahit Başkıran  4 Haziran 2024 tarihi itibariyle İller Bankasıı Genel Müdürü tarafından Elazığ Bölge Müdürü olarak atandı.

İller Bankası Bölge Müdürü Mehmet Mücahit Başkıran Evli ve 2 çocuk babasıdır.