İçişleri Bakanlığı Elazığ'da Personel Alımı Yapacak

İçişleri Bakanlığı 22-26 Nisan tarihleri arasında başvuruları alınmak üzere 1608 personel alımı gerçekleştirecek.

İçişleri Bakanlığı Elazığ'da Personel Alımı Yapacak
TAKİP ET Google News ile Takip Et

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya platformları üzerinden yaptığı duyuruda, İçişleri Bakanlığı'nın merkez teşkilatına 96, taşra teşkilatına ise 1512 olmak üzere toplamda 1608 lisans, ön lisans ve lise mezunu sözleşmeli personel alımı yapacağını açıkladı. Bu kapsamda Elazığ’a 18 kişilik kontenjan ayrıldı.

ÖSYM tarafından 2022 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavı (B) Grubundan; lisans mezunları için KPSSP3, ön lisans mezunları için KPSSP93 ve lise mezunları için KPSSP94 puan türünden en az 60 ve üzerinde KPSS puanı almış olmak kaydıyla, adayların tercih sıralamasına göre ilan edilen pozisyon sayısının en fazla 4 katı aday değerlendirilmeye alınacaktır.

Sözleşmeli büro hizmetleri, destek hizmetleri ve teknik hizmetler alanında çalışmak üzere başvuru yapmak isteyen adayların, KPSS puanı ve tercih sıralamasına göre 22-26 Nisan'daki sözlü sınava e-Devlet üzerinden başvuru yapabileceğini belirten Yerlikaya, sınavların 27 Mayıs-11 Haziran'da bakanlığın merkezi dahil 8 ilde kurulacak 12 komisyon tarafından gerçekleştirileceğini kaydetti.

Merkez ve taşra birimlerinde çalışacak personelden 112 Acil Çağrı Merkezlerinde istihdam edilecek 450 Çağrı Karşılama personelinin tamamının üniversitelerin 2 yıllık Çağrı Merkezi Hizmetleri bölümünden mezun olanlar arasından alınacağını aktaran Yerlikaya, sınav ilanının Resmi Gazete ile bakanlığın ve valiliklerin internet sayfalarından yayınlandığını belirtti.

Sözleşmeli personel alımında Elazığ için 18 kişilik kontenjana yer verildi.

Elazığ’da lisans mezunlarına 8 kişilik, önlisans mezunlarına 10 kişilik yer ayrıldı.