HÜDA PAR İlçe Başkanları ve Vatandaşlar Sokak Köpekleri İçin Yetkililere Seslendi

Palu ve Kovancılar ilçelerinde, tehlike saçan sokak köpeklerine karşı yetkililere seslenen HÜDA PAR Palu ve Kovancılar İlçe Başkanları ile vatandaşlar, bu sorunun daha büyük sorunlara yol açmaması için harekete geçilmesini istediler.

HÜDA PAR İlçe Başkanları ve Vatandaşlar Sokak Köpekleri İçin Yetkililere Seslendi
TAKİP ET Google News ile Takip Et

HÜDA PAR Kovancılar ve Palu İlçe Başkanlarının ortak yaptıkları açıklamada sokak köpeklerinin tehlike saçtıklarını söyledi.

HÜDA PAR Kovancılar İlçe Başkanı İsrafil Karamazı halkın bu konuda mustarip olduğunu belirterek şu açıklamada bulundu;“Buradan yetkililere sesleniyoruz; Kovancılar'da şu anda başıboş sokak köpekleri sorunu çok üst düzeydedir. Bu sorun nedeniyle çocuklarınız okula gidememektedirler. Çocuklarını bu tehlike yüzünden okula götürmek zorunda kalan veliler işlerine geç gitmektedirler. Çocuklar tek başına gittikleri zaman başı boş köpekleri çocuklara saldırmaktadırlar.  Sabah ve yatsı namazlarına gidenlerde aynı sorunla karşı karşıya kalmaktadırlar.” dedi.

Sokak köpekleri konusunda çözüm önerisi sunan Başkan Karamazı, “Kısa vadeli olarak bu sorunun çözümünü bir an önce sokak köpekleri toplatılıp yakın illerdeki barınaklara gönderilebilir. Orta vadede ise Palu ve Kovancılar ilçelerinin arasında ortak bir barınak yapılmasıdır.” dedi.

HÜDA PAR Palu İlçe Başkanı İbrahim Güngören, Palu ilçesinin iki mahallesi kuduz vakası nedeniyle karantina altında olduğunu belirterek şunları dile getirdi; “Palu’muzun iki mahallesinde kuduz vakası vardır. Bazı köpeklerde de uyuz hastalığı bulunmaktadır. Bu durumların vatandaşlara bulaşma riski bulunmaktadır. Yetkililerin bir an önce harekete geçerek Palu ve Kovancılar İlçeleri kendi aralarında bir barınak yaparak köpekleri yerleştirmeleri gerekir.” dedi.

Palu İlçe sakinlerinden Murat Arslanoğlu başıboş köpeklerin çoğaldığını ve çocuklarının sokağa çıkamadığını, camiye namaza gittiklerinde tedirgin olduklarını belirterek konunun çözümü için Palu ve Kovancılar Belediyesinin ortak bir barınak yaparak bu sorunu çözmelerini istedi.