HDP ve Yeşil Sol Parti İkinci Tur Kararını Açıkladı

HDP ve Yeşil Sol Parti Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turu için kararını açıkladı. Açıklamada 'Sandığa eksiksiz gideceğiz ve hep birlikte tek adam rejimini değiştireceğiz' ifadeleri yer aldı.

HDP ve Yeşil Sol Parti İkinci Tur Kararını Açıkladı

Millet İttifakı cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu ve Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ arasında imzalanan protokolün ardından dün olağanüstü toplanan HDP'de bugün MYK toplandı.

Toplantının ardından HDP'nin ikinci tur kararı açıklandı.

Buldan, "Sandığa eksiksiz gideceğiz ve hep birlikte tek adam rejimini değiştireceğiz. Kendi gücümüz ve milyonların değişim arzusu en büyük ilham kaynağımızdır" dedi.

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan'ın açıklamalarından satırbaşları şöyle:

"Erdoğan ve ortakları tarafından yaratılan bugünkü ucube rejim, yaşanan toplumsal sıkıntıların da temel sebebidir. 28 Mayıs seçimlerinde oylanacak olan da bu ucube rejimin devam edip etmeyeceğidir. 14 Mayıs seçimlerinde demokratik değişim ve refah talebi güçlü bir şekilde sahiplenilmiş ve bu talep sandığa da yansımıştır.

Bugünkü sistem karşısında birleşen milyonlarca oy, daha çok özgürlük, daha çok demokrasi, daha çok refah talebi içindir. Hedef: ayrımcılıktan arınmış, halkların yönetime katılabildiği, özgür, demokratik ve adaletli bir rejim inşa etmektir.

Bir kez daha belirtmeliyiz ki Erdoğan rejiminin bu beklentileri ve talepleri karşılayamayacağı açıktır. Gelecekte de bu taleplerin hayata geçmesinin önündeki en büyük engel yine Erdoğan ve bu rejimin ta kendisi olacaktır.