HDP'nin Gerçek Yüzü

Seçim sürecinde 'kazanacağını' düşünerek havaya giren 7'li koalisyondan tehdit ve hakaret yağmaya devam ediyor. 

HDP'nin Gerçek Yüzü

İttifak ortağı olmadıklarını inkar etseler de sanki kendileri iktidara gelecekmiş gibi bir davranış içerisinde bulunan terör örgütü PKK'nın siyasi uzantısı HDP, sosyal medya hesabından tehditte bulundu. 

Cumhur İttifakı'nı hedef alan ve Kılıçdaroğlu'nun cumhurbaşkanı olmasıyla hesaplaşacaklarını ilan eden HDP, sosyal medya hesabından şu ifadelerde bulundu:

"Tutsak arkadaşlarımız üzerinden kirli propaganda yapan Cumhur İtifakı tüm suçlarının hesabını verecek. Demirtaş, Yüksekdağ ve diğer tüm arkadaşlarımız haksızca zindanda tutulmalarına rağmen bir adım geri atmadan dik duruyorlar. İşte bunların tüm korkusu bundandır!"

HDP’nin gerçek düşüncesini daha net ortaya çıkaran  bu paylaşım sonrası, HDP hakkında olumlu düşünen bazı kesimlerin neler hissettiğini çok merak ediyoruz. Ülkemizin bütünlüğüne ve huzurumuza kast eden terör örgütünü arka bahçesi olarak gören HDP’nin tehdit dolu ifadeleri sonrası özellikle İYİ Parti’nin her zaman ki gibi sessiz mi kalacağı ya da tepki mi göstereceğini konusunda tahmin de bulunmak istemiyoruz ama gerçekler bir bir ortaya çıkıyor. Kimin ne pazarlık yaptığı ya da nefretinin ne olduğu zaman geçtikçe ortaya çıkıyor.