Hata mazur görülmeli

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kırşehir'de partililere seslenmiş.

Hata mazur görülmeli
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Konuşması sırasında büyük bir gafa imza atan Kılıçdaroğlu, gündeme yine bomba gibi düştü.


“Kendinize güveneceksiniz, bize güveneceksiniz” diyen Kemal Kılıçdaroğlu, sonrasında “Namussuz siyasete evet diyeceksiniz” ifadelerini kullanmış. O sırada Kılıçdaroğlu’nu dinleyen gruptan çıt çıkmamış. Kılıçdaroğlu, aynı cümleyi ikinci kez tekrar etmiş ve CHP için oy istemiş. Bu anlar anbean kameraya yansırken, Kılıçdaroğlu, gafını düzeltme girişiminde dahi bulunmamış.
Şimdi biraz insaflı olalım. Zira bu sayfalarda CHP ve Kılıçdaroğlu’nu eleştiren çok yazı yazdık. Ama biz hiçbir zaman dil sürçmeleri ve yanlışlıkla ağızdan çıkan kelimeler üzerinden eleştiri yaparak yaralı kuşu öldürme amacında olmadık.


Görünen o ki yaşlılığa, genel başkanlık yükünü artık taşıyamama ve Muharrem İnce ile Sarıgül’ün kurduğu yeni partiler ile birlikte parti içi taciz, tecavüz ve rüşvet skandallarında ruh hali öylesine olumsuz etkilenmiş ki böylesine bir dil sürçmesi ile kaşı karşıya kalmış.


Bilerek söylenen bir cümle yok, bazı çevrelerin üzerine atlanılacak bir malzeme var diye olaya bakmıyoruz biz.


Hele hele bu konuşmayı dinleyen CHP’lilerin sessizliğine hiç takmıyoruz. Çünkü onlar aslında Kılıçdaroğlu’nun ne demek istediğini biliyor,hatta ve belki bu cümleyi doğru söylenmiş gibi anlıyor.
Peki, Kılıçdaroğlu’nun bu dil sürçmesini gaf olarak yorumlayıp adamın üzerine çullanmaya çalışanlara bir soru da biz sorsak ve desek ki..  Bu dil sürçmesi farz edelim ki Cumhurbaşkanı Erdoğan ya da MHP lideri Devlet Bahçeli ya da İyi Parti lideri Meral Akşener tarafından yapılsaydı. O salonda bulunanlardan hangi biri bu yanlışlığı düzletme gayretinde olur ve liderlerine müdahale ederdi..
Cevaplarınızı yorumlara bekliyoruz.
 

Bakmadan Geçme