Haluk Levent, Yine Kendisine Yakışanı Yaptı!

AHBAP Derneği Kurucu Başkanı, ünlü sanatçı Haluk Levent, geçtiğimiz gün sosyal medya hesabından yaptığı paylaşıma yapılan yorumları sosyal medya hesabından yanıtladı.

Haluk Levent, Yine Kendisine Yakışanı Yaptı!

Ünlü Sanatçı Haluk Levent, birçok ünlü ismin aksine hem yurtta hem de dünyada yaşanan haksızlıklara karşı durmasıyla bilinir. Geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabından İsrail halkına İbranice “İsrail halkına, Size ne söylendi bilmiyorum ama geçmişte soykırıma uğramış bir halkın torunları olarak Filistin'deki soykırıma son verin” demiş ve Filistin’deki soykırıma son verilmesi gerektiğini belirtmişti.

Haluk Levent, Yine Kendisine Yakışanı Yaptı!

Bu paylaşımının ardından gönderinin altına İsrailliler savaşı kendilerinin başlatmadığını ve Hamas’ın buna bir son vermesi gerektiğini ifade etti.

Haluk Levent, Yine Kendisine Yakışanı Yaptı!

Haluk Levent, Yine Kendisine Yakışanı Yaptı!

Bu yanıtların ardından Levent, geçmişten örnekler vererek kardeşliğin ve insanlığın ne olduğunu anlatan uzun bir paylaşım yaptı. Levent, insan ayırmadığını, Hitler’in Yahudi dinine mensup binlerce insanı katlettiğinde de kahrolduğunu belirterek İsrail halkını empati kurmaya davet etti

16 BİN ÇOCUK GÖZÜMÜZÜN ÖNÜNDE PARÇALANDI

Söz konusu paylaşımda Ünlü Sanatçı Haluk Levent,

“İbranice attığım twitin altına girip İsrail bayrağı koyan ve “sen bizi hiç anladın mı ki?” diyen İsrail vatandaşlarına burdan yazayım. 15 Kasım 2003’te Şişli’deki teröristlerin Sinegog saldırısı sonrası , bu saldırıya karşı Musevi cemaati ile birlikte taksimde yürüyüşte en başta ben vardım!! Hatta Musevi cemaatinin okullarından birinde kardeşlik konseri verdim. Çünkü biz kardeşliğe inananlardanız. Onlar bu Türkiye Cumhuriyetinin vatandaşları. Onlar da benim insanım. Komşum, komşularım. Ben insan ayırmam , ayıramam. Siz de ayırmayın! 16 bin çocuk gözümüzün önünde parçalandı. Rakamla yazmak ne kadar kolay değil mi? 16 bin çocuk. Ben İsrail vatandaşlarına karşı bir insan değilim. Ben İsrail’in siyonist (yayılmacı) politikalarına karşıyım. İnsanların yerinden yurdundan edilmelerine karşıyım. Terör operasyonu bahanesiyle 16 bin bebeğin katledilmesine karşıyım. Sadece ben karşı değilim. Amerika ve İngiltere başkanları dışında bütün dünya karşı. Hepimiz Hitlerin size uyguladığı soykırım filmleri ile büyüdük. Daha çocukken aklımıza ilk o filmler sayesinde geldiniz. Mağdur edilmiş halk olarak. Sizlerin katledilmiş, canlı canlı gaz odalarına gönderilen çocuklarınızı sinemalarda izlerken hepimiz hıçkıra hıçkıra ağladık. Tüm dünya ağladı. Şimdi kendinizi Gazze halkına karşı empati kurmaya bekliyorum. Biraz olsun biraz empati” ifadelerine yer verdi.