Hakem Temiz'e yapılan saldırı yargıya taşınıyor!

İl Hakem Kurulu ile TFFHFD Elazığ Şubesi Hakem Fuat Temiz'e yapılan saldırıyı kınayarak, kınamakla kalmayıp olayın takipçisi olacaklarını söyledi

Hakem Temiz'e yapılan saldırı yargıya taşınıyor!

Haber: Hüseyin Kabukçu
Madenspor ile Kovancılar Esnafspor arasında oynanan 2. Amatör Küme maçında çıkan olaylar hakkında Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği ile İl Hakem Kurulu’ndan ortak kınama geldi. Hakem Fuat Temiz’e yapılan saldırının kınandığı belirtilen açıklamada; “Mücadelemizin sadece kınama ile sınırlı kalmayacağı ve hukuk önünde de mücadelemizin başladığını belirtmek isteriz” denildi. Yapılan açıklama şöyle;
“29.06.2022 çarşamba günü ilimizde gençlik merkezi sentetik çim saha’da oynanan 2.amatör lig ekiplerinden Madenspor ile Kovancılar Esnafspor arasındaki müsabakanın 62.dakikasında iki oyuncu arasında yaşanan gerginliğe müsabakanın hakemi Fuat Temiz “önleyici” hakemlik örneği göstererek müdahale etmiş ve iki oyuncu arasındaki olayların büyümesine engel olmuştur.
Bu dakikada maden spor kulübünden bir oyuncu müsabakanın hakemine fiili saldırıda bulunmuş ve olayların sürdüğü esnada hem protokol tribününden hem de karşı tribünden “yönetici” ve “antrenör” olduğu ileri sürülen iki kişi sahaya atlamıştır. Kendisini “yönetici” olarak gören ve sahaya atlayan bu şahıs da müsabakanın hakemine fiili saldırıda bulunmuştur. ilgili şahıs bu hareketi ile spor ahlakından bihaber olduğunu tüm kamuoyu önünde göstermiştir. Yöneticiliğin sadece akreditasyon kartı takmaktan ibaret olmadığı, yönetici sıfatının bir takımı temsil eden en üst mercii olduğunu ilgili şahsa hatırlatarak, müsabakanın hakemine karşı istediği saldırıyı istediği zaman gerçekleştirebileceğini düşünen bu şahıslarla mücadelemizin sadece kınama ile sınırlı kalmayacağı ve hukuk önünde de mücadelemizin başladığını belirtmek isteriz.
Bizler hakem camiası olarak çıktığımız her müsabakada önce adaletli olmaya sonra da “cesaret” kavramından ödün vermeden görevimizi yapmaya çalışıyoruz. Bilinmesini isteriz ki bu saldırılar bizleri görevimizi yerine getirmekten alıkoyamayacaktır. Tüm hakem ve gözlemci kadrolarımızla birlikte futbolun sevgi, saygı, barış ve dostluk olduğunu herkese göstermeye ve anlatmaya devam edeceğiz. Gelişen olaylar sonucunda bu tür seviyesizce saldırıları gerçekleştirenleri ve gerçekleşmesine vesile olan kişileri TFFHGD elazığ şubesi ve Elazığ il hakem kurulu olarak şiddetle kınıyoruz. Hakemimize geçmiş olsun dileklerimizle; her zamanki hakkaniyet ve disiplinden taviz vermeden sezonun geri kalan müsabakalarında da adaletin gereğini yapmaya devam edeceğimizi hatırlatıp spor kamuoyuna saygılarımızı sunarız.”

Bakmadan Geçme