GSB Elazığ Yurtları'ndan Psikososyal Destek

Merkez üssü Kahramanmaraş'ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan iki büyük deprem beraberinde birçok ili etkileyerek yıkım ve can kaybına yol açtı.

GSB Elazığ Yurtları'ndan Psikososyal Destek

Depremden etkilenen ve ilimize gelen birçok depremzedeye Ahmet Kabaklı Öğrenci Yurdu ve İzzetpaşa Kız Yurdunun kapıları ardına kadar açılarak yuva oldu. Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü 3.839 depremzedeyi yurtlarda ağırlayarak barınma, beslenme gibi temel ihtiyaçlarını karşılıyor, temel ihtiyaçlarının dışında depremden en çok etkilenen çocuklarla da büyük bir özen ve titizlikle ilgileniyor. Çocuklara psikososyal etkinlikler düzenlenerek güzel ve verimli vakit geçirmeleri sağlanıp hem eğlenmeleri hem de psikolojik açıdan iyileşmeleri sağlanıyor. psikologlar, liderler ve gönüllüler hizmet vererek bir gün olsun pes etmeden çocuklarla oyunlar oynuyor vakit geçiriyorlar. 
Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü yaptığı açıklamada, “Merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan iki büyük deprem beraberinde birçok ili etkileyerek yıkım ve can kaybına yol açtı.  Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak ilimize gelen ve yurtlarımızda misafirimiz olan depremzedelerin tüm ihtiyaçlarını karşılayor hijyenlerini en üst düzeyde tutuyoruz. Ayrıca 7 psikoloğumuz ile hizmet vererek deprem psikolojisinden kurtulmaları için yanlarında oluyoruz. Yine depremden etkilenen çocuklar için psikososyal etkinlikler düzenleyerek liderlerimiz ve gönüllülerimiz ile eğlenceli, verimli oyunlar oynatıyoruz. Hayatının kaybedenlere Allah’tan rahmet yakınlarına baş sağlığı yaralılara acil şifalar diliyoruz” dedi.