GGC'nin Ödül Töreninde Elazığ İHA'ya 4 Ödül

Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti'nin (GGC) bu yıl 37'ncisini düzenlediği 'Yılın Başarılı Gazetecileri Ödülleri' sahiplerine verildi. İhlas Medya 7 ödül aldı. Elazığ İHA ekibi de 4 ayrı ödüle laik görüldü.

GGC'nin Ödül Töreninde Elazığ İHA'ya 4 Ödül

Yarışmada, farklı kategorilerde dereceye giren gazetecilere de ödülleri verildi.

İHA Elazığ Bölge Müdürlüğü muhabirlerinden Rıdvan Yeşilırmak'a Türkçe Yazılı Basın (gazete-dergi) Kategorisi Haber Dalında 'Depremde ölenlerin mezarlığında yürek yakan manzaralar' haberiyle birincilik ödülünü Dicle Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon Sinema Bölüm Başkanı Zuhal Akmeşe Demir verdi. Yakup Sağlam ile Mücahid Kantarcıoğlu’na Eğitim Haberleri Dalında 'Kızlar başardı; eğitimle kaderleri değişecek' haberiyle birincilik ödülünü Trabzon Arsin Belediye Başkanı Muhammet Sait Gürsoy verdi. Dron Çalışması Dalında Kamil Can Kılıç’a ‘Kömürhan Köprüsü’ birincilik ödülü AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Muhammet Şerif Aydın ödülünü verdi.

İHA muhabiri Rıdvan Yeşilırmak da, “Yazılı Haber Dalında birincilik aldım. 6 Şubat Kahramanmaraş merkezli depremde en çok etkilenen Malatya’da destek ekibi olarak çalıştığımızda yaptığımız ‘Mezarlıklarda yürek yakan manzaralar’ haberiyle birincilik elde ettik. Bu ödülü bize layık gören değerli jüri üyelerine Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti'ne çok teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.

GGC'nin Ödül Töreninde Elazığ İHA'ya 4 Ödül

İHA Elazığ muhabiri Kamil Can Kılıç da Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti'nin düzenlemiş olduğu yarışmada ödülünü aldığını ifade ederek, "İhlas Haber Ajansı olarak gelişen teknolojiye biz de ayak uyduruyoruz. Bu çerçevede dron çalışmasıyla ödülümü aldım. Kömürhan Köprüsü'nü dron ile çekmiştik, bu da jürimiz tarafından ödüle layık görüldü. Ödülümüzü aldığımız için mutluyuz. Habercilik ekip işi. İhlas Haber Ajansı olarak ekipçe çalışıyoruz. Ödül alan tüm arkadaşlarımı tebrik ediyorum" dedi.

GGC'nin Ödül Töreninde Elazığ İHA'ya 4 Ödül
İHA muhabiri Ahmet Mücahid Kantarcıoğlu ise, "Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti tarafından 37’incisi düzenlenen başarılı gazetecilere ödül töreninde biz de İhlas Haber Ajansı (İHA) olarak birincilik ödülü aldık. ‘Mevsimlik işçilerin başarısı’ diye mevsimlik işçi kızın çalışarak tıp fakültesini kazanması ve Türkiye derecesine girmesiydi. Bu ödülü Yakup Sağlam kardeşimle beraber almıştım. Kendisi vatani görevini yerine getiriyor. İnşallah daha güzel ödüllerde bir arada oluruz" şeklinde konuştu.

GGC'nin Ödül Töreninde Elazığ İHA'ya 4 Ödül